Loto Oilersi, Lučić dao gol "svojima"

NHL 17. mar. 20177:00 > 7:17
Getty Image/Codie McLachlan

Odigrano je čak 12 utakmica večeri u NHL, a najviše golova viđeno je u Edmontonu, gde su Oilersi savladali Boston Bruinse 7:4, uz gol Milana Lučića.

Domaćin je sa tri brza gola u prvih devet minuta najavio epilog. Strelci su bili Marun dva puta i Puijo. Ipak, Pastrnak i Marčand su smanjili na 3:2 i najavili uzbudljiv okršaj. Usledila su nova dva gola domaćina, preko Slepiševa, kojim je postavio konačan rezultat prve trećine 4:2, a potom i Nadženta Hopkinsa na otvaranju drugog perioda.

Mur je pružio kakvu-takvu nadu gostima smanjivši na 5:3. Međutim, nju su do kraja druge deonice ugasili Drasati i Milan Lučić, protiv tima u kom je osvojio Stenli kup, za neverovatnih 7:3. Krejči je uspeo da smanji na 7:4 32 sekunde pre kraja deonice, ujedno je postavio i konačan rezultat.

Najuzbudljivije bilo je u Finiksu, gde su se sastali Arizona i Detroit. Larkin je doveo Red Vingse u vođstvo u devetom minutu i sa minimalnom prednošću gostiju završena je prva trećina. U nastavku, prvo Vrbata u 22. a potom i Goligorski u 24. minutu preokreću rezultat. Ipak, do kraja druge trećine Tatar donosi izjednačenje, a onda je u trećoj deonici usledio novi preokret, pošto je gol postigao Grin u 44. minutu. Nije dugo trajala radost gostiju, pošto je Kruze doneo treće izjednačenje. Ono nije bilo i poslednje. Prvo je Zeteberg ponovo doveo Detroit u vođstvo, ali je Čičurin dva i po minuta pre kraja predviđenih 60 minuta doneo izjednačenje i produžetak. Nije bilo golova, pa se pristupilo penalima. Samo je jedan čovek pogodio i to Gustav Nikvist, i na taj način doneo pobedu Detroitu.

Rezultati: Karolina – Minesota 3:1, Kolumbus – Florida 2:1, Nju Džersi – Filadelfija 6:2, Njujork Ajlanders – Vinipeg 2:4, Vašington – Nešvil 1:2, Otava – Čikago 1:2, Tampa Bej – Toronto 0:5, Vankuver – Dalas 2:4, L. A. Kings – Bafalo 2:0, San Hoze – Sent Luis 1:4.