NHL: Debakl Bostona za 66 sekundi, 17. gol Lučića

NHL 21. mar. 20175:31 > 5:40
Getty Image/Codie McLachlan

Protekle noći u najjačoj hokejaškoj ligi sveta odigrano je pet utakmica, uz četiri pobede domaćih j jednu gostujuće ekipe.

Vodeći timovi su odmarali, a vrlo važan trijumf ostvario je Toronto protiv Bostona 4:2 u direktnoj borbi za mesto u plej-ofu na Istoku.

Bruinsi su poveli golom Dejkesa u 8. minutu, a Rajli je u 15. nagovestio sigurnu pobedu Kanađana. U drugom periodu nije bilo promene rezultata, a onda je Toronto u razmaku od svega 66 sekundi postigao tri gola i doneo veliki radost svojim navijačima.

Strelci su bili Bozak i Najlander u 59. i Kadri u 60. minutu, a poraz tima iz Masačusetsa ublažio je Mur 10 sekundi pre kraja utakmice.

Toronto je trenutno osmi na Istoku sa bodom manje od Bostona, ali i sa tri više od Njujork Ajlandersa.

Dalas je iznenadio San Hoze, a jedini gol u Teksasu postigao je MekKenzi u 35. minutu. Starsima ova pobeda ne znači mnogo, jer su čak 13 bodova iza timova u plej-of zoni, ali su Šarksi trećim uzastopnim porazom ispustili priliku da na drugom mestu na Zapadu prestignu Minesotu.

Edmonton je u borbi za što bolju poziciju pred doigravanje na Zapadu savladao Los Anđeles Kingse sa 2:0 golovima Maruna u 2. i Milana Lučića u 13. minutu. Hokejašu sprskog porekla ovo je bio 17. pogodak u sezoni. Odličan je bio golman Edmontona Kem Talbot sa 35 odbrana.

Ojlersi su četvrti sa 87 bodova, dok je ekipa iz Kalifornije prva ispod crte sa 6 bodova manje od Sent Luisa.

Očekivan trijumf upisao je i Nešvil protiv Arizone 3:1 za ostanak na sedmon poziciji Zapadne konferencije.

U poslednjem duelu Bafalo je u Detroitu bio bolji od Rewd Vingsa 2:1.