Bruinsi u seriji, Detroit sve dalje od plej-ofa

NHL 23. dec 201721:43 > 21:55
Getty Images/Joe Auerbach

U jednom od derbija Istoka Boston Bruinsi na svom ledu savladali su Detroit Red Vingse 3:1 i na taj način sačuvao poziciju koja vodi u plej-of. Njujork Ajlandersi ubedljivi protiv Vinipega 5:2.

Marčand je u 14. minutu doveo Bruinse u vođstvo iskoristivši igrača više, ali samo 61 sekund kasnije Nilsen je pogodio gol sa igračem manje i doneo izjednačenje Crvenim krilima. U drugoj trećini nije bilo pogodaka, a onda je Patris Beržeron stupio na scenu. Prvo je u 47. minutu ponovo doveo u vođstvo domaćina, da bi 14 sekundi pre kraja zatresao prazan gol. Kod oba gola asistent je bio strelac prvog gola Marčand. Bruinsi su posle četvrte vezane pobede peti na Istoku sa 43 boda, ali sa svega tri zaostatka za drugoplasiranim Vašington Kepitolsima. Na drugoj strani Detroit je 14. sa 33 boda i sve je dalje od plej-ofa, drugu sezonu zaredom.

Njujork Ajlandersi bili su ubedljivi protiv jednog od najprijatnijih iznenađenja Vinipeg Džetsa i slavili 5:2. Ovom pobedom Ajlandersi su ostali na osmom mestu Istoka, poslednjem koje vodi u plej-of, sa 42 boda, tri više od šampiona Pitsburga, dok je Vinipeg ostao četvrti na Zapadu sa 46 bodova.