NHL: Gol Lučića, masovna tuča, 3:0 za 2 minuta…

NHL 24. dec 20177:36 > 7:57
Codie McLachlan/Getty Images

Protekle noći odigrano je 13 mečeva u najjačoj hokejaškoj ligi sveta, a mnogo više uspeha imale su domaće ekipe koje su ostvarile devet trijumfa.

Edmonton je u kanadskom derbiju bio ubedljiv protiv Montreala sa 4:1, a treći gol u četvrtoj uzastopnoj pobedi domaće ekipe postigao je Milan Lučić.

Aktuelni šampion Pitsburg još jednom je razočarao svoje naviječe. Anahajm je na gostovanju Pingvinima deklasirao tek desetoplasirani tim Istočne konferencije sa 4:0.

Vegas je savladao Vašington sa 3:0 i produžio niz mečeva sa osvojenim bodovima na devet. Golden Najtsi su tako izjednačili rekord NHL lige u trajanju serije kada su u pitanju debitanti u ligi. Prethodno su Florida Pantersi identičan uspeh ostvarili u sezoni 1993/94.

Ovom duelu prisustvovali su i supružnici Andre Agasi, danas trener Novaka Đokovića, i Štefi Graf.

Tampa Bej je u poslednjoj trećini slomila otpor Mineote, a zanimljiv je podatak da su domaći hokejaši sva tri gola postigli od 58. do 60. minuta utakmice.

Najviše golova viđeno je u Feniksu gde je Kolorado pobedio Arizonu sa 6:2. Ovu utakmicu obeležila je i masovna tuča igrača dva tima sredinom druge četvrtine.