Tatar heroj Red Vingsa posle drame, Krozbi na koti 401

NHL 12. feb. 20180:56 > 1:14
Gregory Shamus, Getty Images Sport

U nedelju uveče po srednjeevropskom vremenu u NHL šampionatu su igrane četiri utakmice, a najuzbudljivije je bilo u Vašingtonu, gde su domaći Kepitolsi, u meču punom preokreta, izgubili od Detroit Red Vingsa posle produžetka rezultatom 5:4.

Legendarni Aleksandar Ovečkin doneo je vođstvo Vašingtonu u petom minutu prve trećin sjajnim golom u situaciji pauer-pleja. Red Vingsi su do kraja trećine uspeli da izjednače pogotkom Džastina Abdelkadera, a zatim su u drugom delu igre još tri puta izrešetali mrežu Kepitolsa.

Strelci za Detroit, sve u poslednjih četiri minuta druge trećine, bili su Glendening, Manta i Tatar, pa su Red Vingsi došli do ubedljive prednosti od 4:1.

Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima. Ekipa iz glavnog grada SAD se probudila u trećoj trećini, prvo su pak u mrežu Detroita smeštali Bret Konoli i Dimtri Orlov, dok je utakmicu u produžetak odveo Niklas Bekstrom 16 sekundi pre kraja regularnog toka susreta (4:4).

Na kraju, u produžetku pobedu su ipak odneli Red Vingsi, kada je Tomas Tatar došao do svog drugog gola na meču, ovoga puta posle asistencije Larkina i Jensena.

Dvostruki uzastopni osvajači Stenli kupa Pitsburg Pengvinsi pobedili su na gostujućem ledu posle preokreta Sent Luis Bluz sa 4:1, uz dva gola jednog od najboljih hokejaša današnjice Sidnija Krozbija. Sjajni hokejaš Pingvina je na ovom meču prešao granicu od 400 golova u karijeri, a trenutno je na broju 401.

Sličan rasplet je viđen i na meču između Vinipega i Njujork Rendžersa, gde su Džetsi poveli preko Elersa u drugom minutu, ali je ekipa iz „velike jabuke“ slavila sa 3:1.

Odlično izdanje gostiju u nedelju upotpunili su hokejaši Vankuver Kanuksa, koji su protiv Dalas Starsa slavili sa čak 6:0. Sjajnu partiju je pružio golman Vankuvera Džejkob Markstrom koji je u šat-autu upisao 30/30 odbrana.

Anahajm Daksi su golovima Kasea i Faulera vodili do polovine treće trećine protiv San Hozea, ali su Šarksi uspeli preko Kotura i Majera da izjednače prvo za produžetak a zatim i za penale. U penal serijama bolje su bile Ajkule za koje su pogađali Pavelski i Kotur u prvoj i drugoj seriji, dok su za Dakse bili neprecizni Enrike i Rakel. Konačno 3:2 za San Hoze.

Prvoplasirana ekipa Zapadne konferencije Vegas Golden Najtsi poražena je na svom ledu od Filadelfije sa 4:1. Mekneb je doveo Vitezove u vođstvo u prvoj četvrtini, ali su trijumf Flajersa obezbedili Koturije, Mekdonald, Žiro i Gudas.

U noći između nedelje i ponedeljka igrali su: Bafalo Sejbers – Kolorado Avelanš 4:5, Nju Džersi Devils – Boston Bruins 3:5, Njujork Ajlanders – Kalgari Flejms 2:3, Anahajm Daks – San Hoze Šarks 2:3 posle penala, Vegas Golden Najts – Filadelfija Flajers 1:4.