NHL: Kalgari redom ruši, Bostonu derbi

NHL 27. feb. 201906:29 > 06:36
Bruce Bennett, Getty Images Sport

Protekle noći odigrano je 11 mečeva u najjačoj hokejaškoj ligi sveta, a osim Kalgarija ostali timovi iz vrha Zapadne konferencije pretrpeli su poraze.

Kalgari je na gostujućem ledu savladao Njujork Ajlanderse 3:1 i sa šestim uzastopnim trijumfom učvrstio se na prvom mestu na Zapadu sa 87 bodova.

Tkačuk je vodeo Flejmse u vođstvo u 23. minutu, četiri minuta kasnije izjednačio je Bejli, a meč je rešen u uvodnom delu poslednje trećine. Beklund je u četvrtom minutu odlučujuće deonice pogodio za 2:1, a ubrzo je Anderson overio trijumf timu iz Kanade.

Boston je u derbiju večeri pred svojim navijačima bio ubedljiv protiv drugoplasirane ekipe sa Istoka San Hozea 4:1.

Bruinsi su ostravili osmu pobedu u minulih devet mečeva, a sve je bilo rešeno već u 43. minutu kada je Marčand postigao pogodak za konačnih 4:1. Boston je drugi na Istoku sa 83 boda, dok je ekipa Tampa Bej neprikosnovena sa 100 bodova.