NHL: Nemilosrdni Tampa Bej i San Hoze

NHL 12. mar. 20196:39 > 6:41
Getty images/Mike Ehrmann

Vodeći timovi Istočne i Zapadne konferecnije, Tampa Bej i San Hoze ostvarili su ubedljive pobede u najjačoj hokejaškoj ligi sveta.

Tampa Bej je u derbiju Istoka u Torontu savladala Mejpl Lifse 6:2 i sa 110 bodova ubedljivo su najuspešnija ekipa u ligi.

Gosti su poveli golom Džonsona u 11. minutu, a u finišu prve trećine Sireli je duplirao prednost sa Floride. Džonson i Palat su u razmaku od svega 30 sekundi u 25. minutu svom timu obezbedili ogromnih 4:0.

Do kraja meča Paket je upisao još jedan gol za goste, dok su strelci za Kanađane, koji su na deobi treće pozicije na Istoku sa aktuelnim prvakom Vašingtonom, bili Metjuz i Braun.

San Hoze je na gostovanju u Mineapolisu ostvario peti uzastopni trijumf – 3:0. Posle uvodne trećine bez golova, mrežu Vajldsa načeo je Gudrou u 35. minutu, Hertl je povisio na 2:0 u 45, a konačan rezultat postavio je Kutjur iz penala sredinom poslednje trećine.