Lajtning preokretom naneo Pingvinsima peti poraz

NHL 24. okt 20195:54 > 5:56
Mike Ehrmann/Getty Images

Dva duela odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka, a pobede su proslavili hokejaši Otava Senatorsa i Tampa bej Lajtninga.

Tampa bej Lajtning slavio je 3:2 u meču protiv Pitsburg Pingvinsa. Lajtningu je ovo peta pobeda i imaju do sada četiri poraza. Pingvinsi imaju šest pobeda i pet poraza, a ovaj je bio treći vezani.

Domaćin je meč otvorio golom Kilrona u desetom minutu i prednost čuvao sve do šestog minuta druge deonice kada je za izjednačenje pogodio Tanev. Pingvinsi su u finišu druge trećine prešli u vođstvo golom Gencela.

Paket je lepim golom doneo novo izjednačenje na meču, a Lajtning do preokteta i pobede dolazi zahvaljujući pogotku u situaciji sa igračem više. Egzekutor je bio Hedman 57 sekundi pre kraja meča.

Otava Senatorsi upisali su tek drugu pobedu u sezoni savladavši na svom ledu Detroit Red vingse koji ni sami nisu u mnogo boljoj situaciji. Senatorsi nakon trijumfa 5:2 imaju dve pobede i sedam poraza, a Red vingsi tri poebede i sedam poraza.