NHL: Domaći uspešniji, strelci Lučić i Kopitar

NHL 8. dec 20197:16 > 7:19
Bruce Bennett, Getty Images Sport

Protekle noći u najjačoj hokejaškoj ligi sveta odigrano je 11 utakmica, a gosti su zabeležili samo tri pobede.

Aktuelni šampion i lider Zapadne konferencije Sent Luiz neočekivano ubedljivo poražen je pred svojim navijačima od Toronta rezultatom 5:2. Gosti iz Kanade su najveći deo posla odradili u prvoj trećini koju su dobili sa 4:1.

Strelci za kanadski tim bili su Hajman u 3. i 10. minutu, Metjuz u 7. i Speca u 13. minutu sa igračem više, dok je Barbašev postigao gol za Sent Luiz. Do kraja meča Metjuz je sredinom drugog perioda u situaciji sa igračem više gostima doneo ogromnih 5:1, a konačan rezultat postavio je Peron u 3. minutu poslednje trećine.

Sent Luiz je zabeležio drugi uzastoponi neuspeh i sa dve utakmice više i dva boda više od Kolorada i dalje drži prvo mesto na Zapadu. Toronto je tek deseti na Istoku.

Milan Lučić je u situaciji sa igračem bio strelac prvog gola za Kalgari u pobedi protiv Los Anđeles Kingsa 4:3. Vođstvo gostima iz Kalifornije obezbedio je Slovenac Anže Kopitar.

Strelci su bili raspoloženi protekle noći, a najubedljiviju pobedu ostvarila je ekipa Tampa Beja koja je na Floridi deklasirala San Hoze 7:1.