Rendžersi u fajterskom obračunu bolji od Daksa

NHL 22. dec 201921:21 > 21:28
Kirk Irwin/Getty Images

Veče u NHL otvorili su Njujork Rendžersi i Anahajm Daksi. Slavio je domaćin rezultatom 5:1.

Hokejaši Njujork Rendžersa slavili su na svom ledu protiv Anahajm Daksa rezultatom 5:1. Za Njujorčane je ovo 17. pobeda u sezoni do koje su došli nakon tri vezana poraza. Daksi su doživeli 22. poraz.

Domaćin je sa dva brza gola sredinom prve trećine poveo 2:0. Strelci su bili Čitil i Houden.

Stil je uspeo da smanji na 2:1, ali su se Rendžersi vratili na dva gola prednosti pogotkom Kreidera.

Kreider je bio strelac i u drugoj deonici, a za konačnih 5:1 u strelce se u trećoj trećini upisao Zibanejad.

Meč je obeležila izuzetno gruba igra sa obe strane. Domaći su imali sedam dvominutnih isključenja, jedno na pet i jedno na deset minuta. Gosti su osam puta imali igrača manje na po dva minuta, jednom na pet i jednom na deset minuta.