Uragan uzdrmao Kepitolse

NHL 29. dec 20197:25 > 7:33
Elsa, Getty Images

U derbiju večeri Karolina je na svom ledu savladala bivšeg šampiona Vašington Kepitolse 6:4.

Vodeća ekipa Istoka gostovala je petoplasiranoj. Takav je hokej i viđen, energičan, brz, na ivici žileta. Domaći su poveli u 11. minutu pošto je Volmark iskoristio situaciju sa dva igrača više. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a posle samo osam sekundi u drugoj trećini Fegele udvostručuje prednost. Ipak, samo tri i po minuta kasnije Daud prepolovljava zaostatak ekipe iz glavnog grada. Još brže odgovaraju Harikensi i preko Hamiltona dolaze ponovo do dva gola prednosti. A sve se dešava u samo pet minuta. Na isteku 30. minuta Aleks Ovečkin koristi igrača više i smanjuje na 3:2. Ali opet relativno brzo odgovara Karolina i drugim golom Fegelea dolazi do 4:2 i tim rezultatom ide na novi odmor.

Nova trećina, nova nada. Kuznjecov posle svega dva minuta u poslednjoj trećini smanjuje na 4:3. Ali još brže, 80 sekundi kasnije Necaš vraća dva gola razlike. Sve dileme razrešio je četiri minuta pre kraja Svečnikov, pogodivši prazan gol. Vašington je jedino uspeo da smanji na konačnih 6:4 preko Gudaša 77 sekundi pre kraja meča. Vašington je i dalje prvi na Istoku sa 59 bodova, četiri više od najbližeg pratioca Bostona. Karolina je peta sa 48.

Ostali rezultati: Dalas – Kolorado 3:2, Florida – Detroit 5:4, Pitsburg – Nešvil 6:4, Tampa Bej – Montreal 5:4, Toronto – Njujork Rendžers 4:5, Vankuver – L. A. Kings 3:2, Vegas – Arizona 4:1, San Hoze – Filadelfija 6:1.