NHL: Loše veče za Boston, ostali lideri sigurni

NHL 15. jan 20205:50 > 5:53
Drew Hallowell/Getty Images

U 11 mečeva Nacionalne hokejaške lige koji su odigrani u noći između utorka i srede pobede su ostvarili Kolumbus, Dalas, Arizona, Tamba Bej, Toronto, Pitsburg, Njujork Ajlandersi, Čikago, Vinipeg, Edmonton i Bafalo.

Boston je kiksnuo na gostujućem ledu protiv Kolumbusa gde je izgubio 3:0. Lideri Atlantik divizije su prvi gol primili u prvoj trećini kada je strelac bio Aleksander Venberg. U trećoj su golove za Blu Džeketse dali Stenlund i Rajli Neš.

Tampa Bej je slavila protiv Los Anđeles Kingsa i to posle penala. Posle prve trećine bilo je 2:2. Karter i Kliford su doneli vođstvo Kingsima, a izjednačili su Kilorn i Stamkos. U poslednjoj četvrtini je opet vodio tim iz Los Anđelesa golom Dastina Brauna, a Nikita Kučerov je u pretposlednjem minutu spasao Tampu i odveo je u produžetak. U izvođenju penala ključan gol dao je Stiven Samkos.

Toroto je bio bolji od Nju Džersija 7:4, a već od prve trećine koju su Mejpl Lifsi dobili 3:0 je bilo jasno kuda ide utakmica. Pitsburg je slično savladao Minesotu. Bilo je 7:3, a posle dve trećine je bilo čak 4:1 za Pingvine.

Dalas je u derbiju centralne divizije bio bolji od Kolorada 3:2 i to posle produžetka. Nikita Zadorov i Gabrijel Landeskog su doneli prednost Avalanšu u prvoj trećini da bi Denis Gurijanov polovinom druge smanjio na 2:1. Džejson Dikinson je izjednačio u 15. minutu trećeg perioda a u igri tri na tri je Esa Lindel doneo pobedu Starsima.

Arizona je bila bolja od San Hozea 6:3. Sa dva gola Fila Kesela Kojoti su vodili 2:0, ali su Labank i Majer vratili rezultat u egal. Tejlor Hol je doneo novu prednost Arizoni, a kada je Loson Kruz postigao i četvrti gol bilo je jasno da bodovi ostaju domaćinu.

U ostalim mečevima Edmonton je bio bolji od Nešvila 4:2, Vinipeg je savladao Vankuver 4:0, Čikago je posle produžetka bio bolji od Otave 3:2, a ubedljivi su bili Njujork Ajlandersi protiv Detroita 8:2. Bafalo je na svom ledu bio bolji od Vegasa 4:2.