Kolorado posle penal ruleta nastavlja da preti šampionu

NHL 23. feb. 202007:38 > 07:47
Matthew Stockman /Allsport/Getty Images

U jednoj od najzanimljivijih utakmica večeri Kolorado je u Los Anđelesu savladao Kingse posle boljeg izvođenja penala 2:1 i tako ostao u trci za osvajanje prvog mesta na Zapadu.

Ipak, Kingsi su prvi stigli do gola. Strelac je u petom minutu bio Vagner sa penala. Na drugi gol na meču čekalo se do 37. minuta, a onda je Grejvs doneo izjednačenje. Ispostavilo se da je to bilo sve u predviđenih 60 minuta, a gola nije bilo ni u produžetku, tako da su penali odlučivali. Za razliku od predviđenog vremena, u penal seriji Kingsi nisu uspeli da nađu put do gola, a sa druge strane, u trećoj, poslednjoj penal seriji, Donskoj je uspeo da zatrese mrežu i donese pobedu Koloradu. Avelanš je drugi na Zapadu sa 79 bodova, jednim manje od aktuelnog šampiona Sent Luisa.

Pravi debakl pretrpeo je prvi favorit za Prezident trofej Boston. Bruinsi su poraženi u Vankuveru više nego ubedljivih 9:3.

Ostali rezultati: Njujork Rendžers – San Hoze 3:2, Otava – Montreal 0:3, Toronto – Karolina 3:6, Arizona – Tampa Bej 7:3, Nešvil – Kolumbus 4:3, Vegas – Florida 5:3.