Fenjeraš srušio Tampa Bej, šestica Karoline

NHL 9. mar 20200:44 > 0:55
Gregory Shamus/Getty Images

Detroit Red Vingsi zabeležili su pobedu protiv jedne od najboljih ekipa NHL karavana Tampa Bej Lajtingsa, posle penala 5:4. Pitsburg je vezao drugi poraz kod kuće, pošto je poražen od Karoline 6:2.

Iako su ubedljivo na poslednjem mestu, nekada velika franšiza iz Motor City ne odustaje i bori se pošteno do kraja. Poveli su u 11. minutu preko Fabrija. Tim rezultatom je završena prva trećina, a Tampa Bej je u samo četiri minuta preokrenuo preko Poana i Verhegea. Ipak, 15 sekundi pre kraja druge deonice Larkin je izjednačio na 2:2. A onda je usledio munjevit početak treće trećine za Red Vingse. Manta na isteku drugog minuta i Bertuci u petom minutu donose velikih 4:2. Ipak, ni to im nije bilo dovoljno da ostvare trijumf u predviđenih 60 minuta, pošto su Poan drugim golom i Marun doneli poravnanje i produžetak. U njemu nije bilo golova, pa se pristupilo penalima. U prvoj seriji gosti su pogodili preko Sergačjova, a Ganje je promašio. Uzvratio mu je Poan, a Larkin je doneo izjednačenje posle dve serije. Kučerov je promašio za Lajtings, a Fabri je zatresao mrežu i doneo Detroitu tek 17. pobedu, što ih i dalje drži zakucane za poslednje mesto čitavog karavana. Tampa Bej je drugi na Istoku sa 92 boda, šest manje od Bostona.

Pitsburg je vezao drugi poraz kod kuće, ali ono što mnogo više treba da zabrine Pingvine je činjenica da su za manje od 24 časa primili čak 11 golova. Posle poraza od Vašingtona 5:2, izgubili su od Karoline 6:2, iako su posle prve trećine vodili 2:1. Pitsburg je peti na Istoku sa 84 boda, a Karolina je sada na deobi šeste pozicije sa 79, koliko imaju još i Njujork Ajlandersi, Toronto, Kolumbus.