NHL: Kanađani iznenadili Pitsburg, Pitri doneo brejk

NHL 2. avg. 202013:14
Getty Images/Andre Ringuette/Freestyle Photo

U prvom meču sa produžetkom, od restarta NHL sezone, Montreal je priredio iznenađenje i poveo sa 1:0 u kvalifikacionoj seriji za plej-of, protiv Pitsburg Pingvinsa.

Oklopnici popularnih „Kanađana”, koji su na jedvite jade ušli u drugi krug, pokazali su već u prvom meču šampionski duh i zašto igraju za najtrofejniji tim Lige, koji je osvojio 24. titule. Sa 12. pozicije u Konferenciji, savladali su petoplasirani Pitsburg rezultatom 3:2 i poveli u seriji koja se igra na tri pobede.

Montreal je vodio 2:0, golovima Kotkanijemija i Suzukija, ali su Krozbi i Rast već u drugoj trećini doneli izjednačenje (2:2). Onda je Šeri promašio kazneni udarac za domaće u 57. minutu, pa se otišlo u produžetke.

Tamo su penal promašili i gosti (Druin u 7. minutu), ali je u 14. minutu Pitri sjajno ispratio akciju Galahera i preciznim udarcem matirao golmana Pitsburga Meta Mareja.

Kalgari je u kanadskom derbiju deklasirao Vinipeg sa 4:1 i poveo u seriji 1:0. Ipak, Džetsi su vodili golom Endrjua Kopa sve do 28. minuta, kada je izjednačio Džoni Gudro, što je bila najava preokreta.

Golovima Nemca Ridera, Šveđanina Beklunda i Mangijapanea u praznu mrežu, ekipa Milana Lučića je došla do ubedljivog trijumfa.