NHL: Toronto za četiri mintua stigao 0:3 i "preživeo"

NHL 8. avg 20209:34 > 9:40
Andre Ringuette/Freestyle Photo/Getty Images

Najjača svetska hokejaška liga donosi plej-of serije šesnaestine finala, a u noći između petka i subote na programu su bila tri duela – plasman među najboljih 16 ekipa obezbedili su Čikago Blekhoksi i Vankuver Kenaksi.

Blekhoksi su u Edmontonu, u kojem se uz pridržavanje pravila o suzbijanju pandemije odigrava rasplet NHL, slavili rezultatom 3:2 protiv Edmonton Ojlersa i sa 3:1 rešili plej-of seriju u u svoju korist.

Povezano

Ojlersi su poveli već u prvom minutu preko Arčibalda, ali su do kraja prve trećine hokejaši iz Čikaga preokrenuli preko Sada i Hajmora. U drugom periodu Nudžent je izjednačio, ali je u poslednjoj trećini Kubalik doneo pobedu Blekhoksima, a samim tim i prolaz u narednu fazu.

Vankuver Kenaksi slavili su posle produžetka 5:4 protiv Minesota Vajlda i takođe sa 3:1 u pobedama rešili seriju u svoju korist, pa čekaju rivala u osmini finala. Strelci za Minesotu bili su Kunin, Stal, Erikson i Šturm, dok su golove za Kanađane postigli Pirson, Hjuz i Sater, a Horvatov pogodak u poslednjem periodu doneo im je produžetak. U njemu je posle samo 11 sekundi odlučujući gol uspeo da postigne Kristofer Tanev za veliko slavlje tima iz Britanske Kolubije.

Jedna serija ipak nije rešena – Toronto Mejpl Lifsi pobedili su Kolumbus Blu Džeketse sa 4:3 nakon produžetka, pa je trenutno 2:2 u pobedama u toj seriji i o tome ko prolazi u osminu finala Stenli kup plej-ofa odlučivaće „majstorica“.

Vodili su gosti iz Ohaja sa čak 3:0 preko golova Etkinsona, Gavrilova i Dženera, ali je onda usledio neverovatan povratak „Javorovih listova“, koji su u poslednja četiri minuta postigli tri gola preko Nilandera, Tavaresa i Hajmana i izborili produžetak, u kojem je Metjus posle „pauerpleja“ doneo pobedu timu iz Ontarija.