Kepsi dobili Boston, Sent Luis pao na penal ruletu

NHL 10. avg 20200:48 > 0:59
Gregory Shamus, Getty Images Sport

Poznat je epilog borbi za mesta nosilaca u konferencijskim četvrtfinalima NHL šampionata. U borbi za treće mesto na Istoku Vašington je savladao Boston 2:1, dok je treće mesto na Zapadu osvojio Dalas, pobedom nad Sent Luisom posle produžetka.

Kepitolsi su prvenstveno odličnom igrom u odbrani došli do pobede. Imali su i sreće da u najboljim momentima postignu golove. Prvi je delo Ti Džej Ošija 16 sekundi pre kraja prve trećine, a drugi Vilsona na samom početku poslednje deonice. Kepsi su kapitulirali tek u 51. minutu kada je strelac bio Debrask, ali to je sve što je uspeo Boston.

Ovo je prva pobeda Vašingtona u mini ligi za prva četiri mesta na Istoku i time su osvojili treće mesto, dok je Boston sa sva tri poraza završio kao četvrti. Kepitolsi će u četvrtfinalu Istoka igrati protiv Njujork Ajlandersa, a Boston sa Karolinom. Prva dva mesta zauzeli su Filadelfija, koja će u igrati sa Montrealom i Tampa Bej, koji čeka pobednika majstorice u duelu Toronta i Kolumbusa.

Na Zapadu su prve dve pozicije osigurali Vegas Golden Najtsi i Kolorado, a borba za treću vodila se između Dalasa i Sent Luisa. Pobedio je Dalas posle penala, a u predviđenih sat vremena bilo je 1:1. Poveo je Sent Luis već u četvrtom minutu golom Tomasa, a Dalas je uspeo da dođe do produžetka golom Pavelskog 31 sekund pre kraja. Na kraju u penal seriji samo je Gurjanov postigao pogodak i doneo Starsima treću poziciju i duel sa Kalgarijem, dok će Sent Luis na Vankuver. Vegas će na Čikago, a Kolorado na Arizonu.