Beržeron obradovao Bruinse, šampion krenuo porazom

NHL 13. avg. 202011:33 > 11:35
Getty images/Elsa

U noći između srede i četvrtka odigrano je pet mečeva prvog kruga plej-ofa za Stenli Kup.

Hokejaši Boston Bruinsa pobedili su Karolina Harikense sa 4:3 golom u drugom minutu drugog produžetka, čime su poveli sa 1:0 u seriji koja se igra na četiri pobede.

Pobednički gol postigao je Patris Beržeron nakon 73 sekunde igre u drugom produžetku.

Nakon 60 minuta rezultat je bio 3:3. Boston je dva puta vodio (2:1, 3:2), a strelci za Bruinse bili su David Pastrnak (18), Čarli Kojl (25) i David Krejči (41). Pogotke za Harikense su postigli Džoel Edmundson (14), Brok Mekgin (25) i Hajdn Fluri (50).

Utakmica između Bostona i Karoline trebalo je da se odigra dan ranije u Torontu, ali je odložena jer je dvoboj pre njihovog, između Tampa Beja i Kolambusa odlučen tek u petom produžetku.

Ajlandersi su poveli protiv Vašingtona, nakon pobede od 4:2. Prvu trećinu obeležila su brojna isključenja (četiri Vašingtona i šest Ajlandersa), da bi tek od drugog perioda krenuo da se igra kvalitetan hokej.

Vašington je golovima Ti Džej Ošija poveo sa 2:0 (oba gola u situacijama sa igračem više), ali je u 39. minutu Džordan Eberle najavio potpuni preokret.

On je i stigao u trećoj trećini, pošto je u prvom minutu Anders Li izjednačio na 2:2, da bi se ključni detalj meča dogodio u 47. minutu, kada je junak trijumfa Džoš Bejli u situaciji sa igračem manje, matirao zemljaka Holtbija.

Tačku na i stavio je mladi Entoni Bovilije u 52. minutu.

Dugo je Kolorado lomio otpor Arizone, a onda se za 83 sekunde sručila prava lavina na gol popularnih Kojota.

Avalanši su poveli u 54. minutu golom iskusnog Kadrija, u situaciji sa igračem više, a samo 10 sekundi nakon prvog, stigao je i drugi gol Kolorada.

Precizan je bio Džej Ti Komper, posle akcije Donskoja i Džonsona. Nije se stišalo slavlje Avalanša, a Miko Rantanen je sjajno reagovao posle brilijantne akcije Mekinona i Landeskoga.

Filadelfija je pobedom otvorila seriju protiv Montreala. Jakub Voraček u 9. i mladi ruki Džoel Farabi u 35. minutu doneli su pobedu Flajersima protiv ljutog rivala iz Kanade, koji je preko Šije Vebera imao izjednačenje (1:1), koje je trajalo samo 16 sekundi.

U poslednjem meču dana, aktuelni šampion Sent Luis Bluz je doživeo poraz i načinio korak unazad u želji da odbrani titulu.

Zahuktali Vankuver uzeo je meru osvajačima poslednjeg Stenli Kupa i sa 5:2 poveo u seriji.

Bo Horvat je sa dva gola torpedovao Biningtona, ali se mora priznati da je među stativama Kanuksa blistao Šveđanin Jakob Markstrom.