NHL: Dva trilera, Hurikensi i Dalas izjednačili

NHL 14. avg. 20208:43 > 8:44
Getty images/Elsa

Karolina je savladala Boston sa 3:2, dok je Dalas bio bolji od Kalgarija 5:4, pa su sada rezultati 1-1 u tim serijama prve runde plej-ofa NHL.

Odlučujući gol za Hurikense postigao je Dagi Hamilton na osam i po minuta do kraja utakmice, a golman Džejms Rejmer upisao je 33 odbrane. Kod pobednika se istakao i Andrej Švečnikov golom i asistencijom.

Bred Marčand i Dejvid Krejči postigli su po gol i asistenciju za Bruinse, Tuka Rask imao je 23 odbrane, ali je Boston bio oslabljen neigranjem Davida Pastrnaka, koji je pod znakom pitanja i za subotnji treći okršaj.

Uzbudljivo je bilo i u Edmontonu, a Džejmi Oleksijak na 40 sekundi do kraja postigao je odlučujući gol za Dalas. Vodili su Starsi 4:2 na osam minuta do kraja, ali su Benet i Rider bratili domaće u igru pre nego što je Oleksijak doneo brejk Dalasu.

Za Starse je Miro Heiskanen dao dva gola, a Ben Bišop je upisao 22 odbrane, dok je Kem Talbot na drugoj strani imao 31. Za Flejmse su strelci bili i Dub i Forbort.