NHL: "Lavina" zatrpala "Kojote", došlo do tuče (VIDEO)

NHL 18. avg. 20208:49 > 9:18
Jeff Vinnick/Getty Images

Četiri meča NHL plej-ofa igrala su se u noći između ponedeljka i utorka, a nadomak četvrtfinala stigle su ekipe Tampa Bej Lajtninga, Kolorado Avalenča i Boston Bruinsa – trenutno vode sa 3:1 u pobedama protiv rivala. Nerešeno 2:2 je u seriji koju igraju Vankuver Kenaksi i Sent Luis Bluz.

Kolorado je bio bolji od Arizona Kojotesa rezultatom 7:1 i došao do prednosti od 3:1 u seriji, pa im je sada potrebna još jedna pobeda da obezbede mesto u četvrtfinalu. Vodila je „Lavina“ sa 3:0 već posle prvih 20 minuta igre, a strelci su bili Kadri (dva puta) i Nijeto, a u drugoj trećini je na 4:1 povisio Donskoj. Makar, Kalvert i Rantanen bili su još strelci za Kolorado, a jedini gol za Arizonu postigao je Čajkran.

Krajem susreta viđen je i fizički sukob između Fišera i Mekinona posle jednog oštrog duela, ali su ga sudije prekinule pre nego što je došlo do ozbiljnijih povreda.

Tampa Bej Lajtning takođe vodi sa 3:1 u pobedama, pošto je rezultaom 2:1 bila bolja od Kolumbus Blu Džeketsa – strelci za tim sa Floride bili su Gudrou i Gurd u drugoj deonici, a gol za CBJ delo je Etkinsona u istom periodu.

Zanimljivo je bilo u duelu Karolina Harikejnsa i Boston Bruinsa, a tim iz Masačusetsa slavio je sa 4:3 – fantastičnim preokretom u poslednjoj trećini. Vodila je Karolina sa 2:0 pogocima Vilijamsa i Martinuka posle 40 minuta, a zatim su na scenu stupili Bruinsi i golovima Debraska (dva puta), Kliftona i Marčanda došli do sjajne prednosti od 4:2, a na kraju je poraz mogao samo da ublaži Teravainen.

Sent Luis Bluz su izjednačili u seriji na 2:2 u pobedama pošto su rezultatom 3:1 trijumfovali nad Vankuver Kenaksima, a golove za Sent Luis postigli su O’Rajli (dvaput) i Pjetranđelo, dok je strelac za ekipu iz Misurija bio Miler.

U utorak uveče po srednjeevropskom vremenu Montreal Kanedijansi igraju protiv Filadelfija Flajersa (trenutno je 2:1 za Kanađane), a petu utakmicu serije igraju Dalas Stars i Kalgari Flejms, a rezultat je 2:2 u pobedama.