NHL: Ovečkin na odmoru, Varlamov merka Stenli kup

NHL 21. avg 202010:26 > 10:29
Getty images/Elsa

U severnoameričkoj hokejaškoj ligi poznata su još dva učesnika polufinala Konferencija.

Njujork Ajlandersi su dobili petu utakmicu prvog kruga doigravanja rezultatom 4:0 i sa 4:1 u pobedama eliminisali favorizovane Vašington Kepitalse. Na Zapadu, Dalas Starsi su sa 4:2 u pobedama dobili seriju protiv Kalgarija.

U Torontu su popularni „Ostrvljani” još jednom nadigrali favorizovani Vašington.

Entoni Bovilije je postigao prva dva gola, a u strelce su se upisali Nik Ledi i Džoš Bejli, dok je Semjon Varlamov sa 21 odbranom upisao tzv. „šat-aut”.

Hokejašima Dalasa je za plasman u polufinale trebao jedan meč više, u odnosu na Ajlanderse.

U odlučujućoj, šestoj utakmici, odigranoj u Edmontonu, prikazali su dominantnu igru u drugoj i trećoj trećini, pa su popularnim Flejmsima na kraju očitali lekciju – 7:3.

Denis Gurjanov je postigao čak četiri gola. Izuzetan je bio u drugoj trećini, u kojoj je upisao het-trik.

Inače, gledaoci kraj malih ekrana prisustvovali su retko viđenom preokretu. U prvih sedam minuta, niko nije mogao da se nasluti tako ubedljiv trijumf Dalasa, jer je Kalgari vodio sa čak 3:0!

Za samo tri minuta golove su postigli Endrju Mangijapan, Džoni Gudro i Rasmus Anderson.

Međutim, bio je to račun bez Gurjanova, koji je eksplodirao u nastavku. Blistavoj noći teksaških zvezdi pridružio se Miro Heiskanen, koji je golu dodao tri asistencije, dok je neumorni veteran Džoe Pavelski upisao pogodak i dve asistencije.

Golman Dalasa Anton Hudobin je primio prva tri gola, a onda je do kraja meča zaključao bravu i sa 34 odbrane ipak bio jedan od junaka pobede.

Rezultati mečeva u noći između četvrtka i petka, Istočna konferencija (četvrtfinale); Vašington Kepitals – Njujork Ajlanders 0:4 (u seriji 1:4). Zapadna konferencija (četvrtfinale): Kalgari Flejms – Dalas Stars 3:7 (2:4).