Kanuksi i Lajtning stigli do izjednačenja u serijama

NHL 26. avg 20208:47 > 8:49
Elsa, Getty Images

Dva meča odigrana su u plej-ofu NHL u noći između utorka i srede. Pobedama su Vankuver Kanuksi i Tampa Bej Lajtnig izjednačili rezultat protiv Vegas Golden najtsa i Boston Bruinsa na 1:1.

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga slavili su u drugom meču serije protiv Boston Bruinsa nakon produžetka rezultatom 4:3 i tako izjednačili rezultat na 1:1.

Bruinsi su vodili već u četvrtom minutu serije golom Ričija, da bi Kolman izjednačio gotovo deset minuta kasnije nakon što je prethodno Lajtningu jedan gol poništen.

Slična slika u drugoj trećini. Ponovo su poveli Bruinsi, ovog puta preko Marčanda, a Kučerov je bio taj koji je vratio Lajtning u igru.

U trećoj trećini novi preokreti. Ovoga puta povela je Tampa, drugim golom Kolmana na meču, a četiri minuta pre kraja Marčand pogađa za izjednačenje i produžetak.

Nešto manje od pet minuta u dodatnom periodu bilo je potrebno Lajtningu da okonča ovaj meč. Strelac za pobedu bio je Palat.

U drugom meču večeri do izjednačenja na 1:1 u seriji stigli su Vankuver Kanuksi koji su rezultatom 5:2 savladali Vegas Golden najtse.

Kanuksi su nakon prve deonice vodili sa sigurnih 2:0, a mrežu su tresli Tofoli i Horvat koji je bio precizan u situaciji sa igračem više.

Horvat je ponovo bio precizan nakon samo 18 sekundi igre u drugoj trećini da bi Tuš uspeo da smanji na 3:1, ali je Peterson vratio Kanukse na tri gola prednosti u finišu druge trećine. U trećoj trećini se na gol čekalo do minut i po pred kraj kada je Paćioreti smanjio na 4:2. Konačan rezultat postavljen je 30 sekundi pre kraja meča kada je pak u praznu mrežu poslao Pirson.