Povratak Kanaksa, Flajersi kroz produžetak do 3-2

NHL 2. sep 20208:38 > 8:41
Elsa/Getty Images

Vankuver Kanaksi i Filadelfija Flajersi su preživeli i uspeli su da ostanu u aktuelnoj sezoni i sada gube 3-2 u serijiama polufinala Istoka protiv Vegasa odnosno Njujork Ajlendersa.

Posle prvog perioda u kom nije bilo golova Ajlendersi su poveli protiv Flajersa odmah na startu drugog. Strelac je bio Džoš bgejli. Klod Žiru i Džejms Van Rajmsdajk su međutim preokrenuli rezultat, da bi Filadelfija videla trijumf na početku treće trećine kada je Mat Niskanen povisio na 3:1. Ipak Brok Nelson i Derik Brasar vraćaju na 3:3. Igrao se produžetak da bi Skot Loton u 13. minutu pogodio za 4:3 i pobedu Flajersa.

Vankuver je rezultatom 2:1 dobio Vegas Golden Najtse i tako smanjio na 3-2 u seriji. Šej tiodor je doneo prednost Vegasu u drugoj trećini da bi odgovor došao ekspresno. 24 sekunde posle tog gola odgovorio je Brok Beser i bilo je 1:1. Odlučujući pogodak dao je Elias Peterson u četvrtom minutu treće trećine.