NHL: Dalas na korak do finala Stenli kupa

NHL 13. sep. 20208:47 > 8:50
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejaši Dalas Starsa slavili su rezultatom 2:1 protiv Vegas Golden Najtsa i na taj način došli do vođstva od 3:1 u polufinalnoj seriji NHL plej-ofa. To znači da tim iz Teksasa do direktne borbe za Stenli kup deli još samo jedna pobeda.

Ukoliko se plasiraju u finale, biće to prva borba za titulu za “Zvezde” još od 2000. godine.

Posle prve trećine u kojoj nije bilo pogodaka, usledio je munjeviti drugi period. Gosti su poveli u osmom minutu druge trećine preko Aleka Martineza iz ‘pauerpleja’, ali je četiri minuta kasnije izjednačio Džo Pavelski.

U poslednjem minutu deonice Dalas je došao do preokreta pošto je Kanađanin Džejmi Ben pogodio iz ‘pauerpleja’ za konačnih 2:1.

Već smo bili u ovakvoj situaciji i znamo šta treba da radimo. Ne smemo da odustajemo”, izjavio je trener tima iz Nevade Piter Debur.

“Zlatni vitezovi” su u plej-of seriji protiv Vankuver Kenaksa sustigli prednost od 3:1 i slavili u sedmoj utakmici.

U drugom polufinalu sastaju se Njujork Ajlendersi i Tampa Bej Lajtning, a trenutno je prednost od 2:1 u pobedama na strani organizacije sa Floride.