Dalas Stars prvi finalista NHL šampionata

NHL 15. sep. 20208:47 > 8:50
Bruce Bennett/Getty Images

Dalas Starsi prvi su finalisti NHL plej-ofa.

U petom meču polufinalne serije, Dalas Stars je upisao odlučujuću pobedu protiv Vegas Golden najtsa rezultatom 3:2 posle produžetka za četvrti trijumf i plasman u finale, prvo posle 2000. godine.

Vegas je poveo u devetom minutu meča preko Stivensona i to je bio i jedini gol koji smo videli u prvoj deonici. Druga nam je donela grubu igru i četiri nova isključenja od po dva minuta, da bi nakon samo 15 sekundi igre u trećoj trećini Vegas poveo 2:0 uz pogodak Smita.

Na isteku desetog minuta Ben smanjuje na 2:1, da bi na oko dva i po minuta pre kraja meča Kiviranta postigao izjednačujući pogodak.

Denis Garinov bio je čovek odluke u produžetku golom postignutim nakon tri i po minuta igre.

U drugoj polufinalnoj seriji Tampa bej Lajtning vodi 3:1 protiv Njujork Ajldendersa.