Peri odložio slavlje: Pobeda Dalasa posle produžetka

NHL 27. sep. 20204:20 > 4:25
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejaši Dalas Starsa smanjili su rezultat u velikom finalu Stenli kupa na 3:2 protiv Tampa Bej Lajtingsa, pošto su pobedili u petom meču, svom prvom eliminacionom, posle produžetka 3:2.

U redovima ekipe sa Floride sve je bilo spremno za feštu, ali Teksašani su imali druge planove. Zvezde su prve došle do gola i to u samom finišu prve trećine. Peri je dva minuta pre kraja postigao gol i na odmor se otišlo minimalnom prednošću Dalasa.

Poput prve i u drugoj trećini postignut je samo jedan gol, a strelac je bio za Tampa Bej Palat već u petom minutu. Lajtingsi su do potpunog preokreta stigli na samom početku treće trećine, posle samo tri i po minuta, a strelac je bio Sergačjov. Ipak, da drama još traje pobrinuo se Džo Pavelski, koji je u 54. minutu doneo novo izjednačenje. Ispostaviće se i produžetak.

U prvom produžetku, posle 20 minuta, nije bilo golova. Tek u 10. minutu drugog produžetka Kori Peri postaje junak Dalasa, postiže gol za veliku pobedu i ostavlja Starse u priči oko titule.

Šesti meč na programu je u noći ponedeljka na utorak.