Ajlandersi vladaju Njujorkom, prva pobeda Kepitalsa

NHL 15. jan. 20218:45 > 8:58
Brock Nelson, Igor Shesterkin
Bruce Bennett/Pool Photo via USA TODAY Sports

U noći između četvrtka i petka u Nacionalnoj hokejaškoj ligi Njujork Ajlandersi su dobili gradske rivale Rendžerse 4:0, dok je Vašington bio uspešniji od Bafala 6:4. Trijumfe su ostvarili i Boston, Vinipeg, San Hoze, Karolina, Nešvil, Edmonton, Vegas i Minesota.

Ekipa Vašingtona je protiv Bafala povela već posle nepunih šest minuta kada je pogodio Niklas Bakstrom, Tejlor Hol je veoma brzo izjednačio da bi Ti Džej Oši opet vratio predtonst Vašingtonu. U drugom poeriodu je Vašington dao još dav gola preko Karlsona i Dilona pa su Kepitalsi vodili 4:1. Sejbrsi su uneli neizvesnost u meč golovima Tobijasa Ridera i Džejka Mekejba, da bi Jakub Vrana vratio dva gola predstni Vašingtonu pa je bilo 5:3. Pred sam kraj meča je Bafalo smanjio na 5:4 golom Olofsona, a Garnet Hatavej je postavio konačan rezultat u predposlednjem minutu.

Ajlandersi su došli do prvog trijumfa sezone ubedljivim rezultatom. Tri gola protiv Rendžersa su u prvoj trećini dali Brok Nelson, Anders Li i Metju Barzal, da bi Li još jednim golom u drugom poeriodu postavio konačan rezultat. Gloman Ajlandersa Semjon Varlamov je imao 24 odbrane.

Boston je na penale savladao Nju Džerzi Devilse 3:2. U prvoj trećini je jedini strelac bio Berd Maršand da bi u poslednjem periodu najpre Majls Vud izjednačio nakon devet minuta igre. Nik Riči je opet vratio prednost Bostonu, a Taj Smit je tridesetak sekundi kasnije izjednačio. Trijumf Bruinsima je doneo Bred Maršand i to u trećoj seriji izvođenja penala.

Karolina je bila ubedljiva protiv Detroit Red Vingsa 3:0, a trijumf su obezbedili Nino Niderajter, Raja Dzingel i Andrej Svečnikov.

Nešvil je bio bolji od Kolumbusa 3:1, a glavna zvezda je bio Juse Saros koji je gol Predatora sačuvao sa 29 odbrana. On je kapitulirao samo u prvom periodu kada je Bun Džener doneo prednost Kolumbusu, a Kunin, Forsberg i Jarnkrok su doneli preokret Nešvilu.

Vinipeg je u kanadskom duelu dobio tim Kalgarija 4:3 posle produžetka. Golovima Tkačuka, Gudroa i Lindholma Flejmsi su vodili 3:1 već posle prve trećine. U drugoj su Šifele i Konor izjednačili, a kako u trećoj trećini nije bilo golova igrao se produžetak. U njemu je Patrik Lejn doneo trijumf Džetsima.

Edmonton je bio ubedljiv protiv Vankuvera 5:2. Strelci su bili Nudžet-Hopkins u dva i Mekdejvid u čak tri navrata. Nejt Šmit i Tajler Mote su pogodili za Vankuver.

San Hoze je na penale dobio Arizonu jer je posle 65 minuta bilo 3:3. U penalima su viđena čak tri gola. Prvo je Martin Džons doneo vođstvo Kojotima, a Rajan Donato i Logan Kutur su preokrenuli i doneli trijumf Šarksima.

Vegas je bio ubedljiv protiv Anahajma 5:2. Posle prve trećine u ovom duelu je bilo 2:2. Maršeso i Nosek su doneli vođstvo Golden Najtsima, da bi sa dva gola Maksim Komtua izjednačio, a sve se to desilo do kraja osmog minuta. Naredni golovi viđeni su tek u trećoj trećini, a tada su Stoun, Pacioreti i Aleks Tuh doneli tri gola za Vegas i pobedu najmlađoj NHL ekipi.

Još jedan produžetak se igrao u duelu Minesote i Los Anđelesa. Slavila je Minesota 4:3, a ključni gol je dao Kiril Kaprizov koji je tako na najbolji mogući način obeležio svoj debi u NHL.