Aleks Nedeljković opet briljira na golu Karoline

NHL 18. apr. 20219:26 > 9:29
Aleks Nedeljković
AP Photo/Gerry Broome

Karolina Hurikejnsi su savladali Predatore iz Nešvila 3:1 u noći između subote i nedelje uz odličnu partiju golmana Aleksa Nedeljkovića.

Ovaj momak sprskog porekla je upisao čak 27 odbrana u duelu sa Nešvilom, a primio je svega jedan gol što znači da je imao procenat odbranjenih šuteva 96. Tako je bio najbolji igrač meča u kom je Karolina inače povela preko Džejkoba Slavina krajem prve trećine. Roman Josi je izjednačio polovinom druge da bi 5000 navijača Karoline gledalo sjajnu igru svog tima u završnih 20 minuta. Tada su Jani Hakanpa i Andrej Svečnikov overili trijumf Karoline koja vodi na tabeli Centralne divizije ispred Floride i Tampe.

Baš su te dve ekipe igrale derbi koji je pripao Panterima 5:3. Od prve trećine je Florida bila u boljoj poziciji jer su Montur i Hornkvist doneli vođstvo 2:0. Smanjio je Brejden Point u prvoj trećini, da bi ipak dva gola viška gosti održali preko Džonatana Uberdoa. Frenk Vatrano je povećao i na 4:1, da bi neizvesnost doneli Erik Cernak i Matju Džozef golovima na kraju druge i početku treće trećine. Bilo je 4:3, a konačnan rezultat postavio je Entoni Dukler u poslednjem minutu meča.

Arizona je bila bolja od Sent Luisa 3:2 i to posle velikog preokreta. Bles i Bozak su doneli vođstvo Blusima u prvih osam minuta prve trećine, a zatim su u drugoj izjednačili Aleks Goligoski i Klejton Keler. Majkl Banting je svojim sedmim golom u sezoni postavio konačnih 3:2.

Patrik Kejn, Aleks Debrinket, Vajat Kalinuk i Pius Suter su bili strelci u pobedi Čikaga nad Detroitom od 4:0, dok je i Edmonton bio ubedljiv protiv Vinipega 3:0. Golove su dali Tajson Beri, Jese Puljujarvi i Aleks Šaison.

Ajkule iz San Hozea su još jednom izgubile od Minesote, ovoga puta 5:2. Dobro su počeli Šarksi jer je Brent Barns dao gol za vođstvo, ali su Mats Cukarelo, Džoel Erikson Ek, Zek Prajs, Kiril Kaprizov i Niko Sturm doneli vođstvo 5:1 ekipi Minesote. Džoel Kelman je smanjio na konačnih 5:2.

Dalas je bio ubedljiv protiv Kolumbusa 5:1. I u ovom meču je poraženi tim prvi poveo i to preko Gavrilova, da bi zatim Starsi dali pet golova, a strelci su bili Džejmi Ben, Denis Gurianov, Džo Pavelski, Džon Klingberg i Esa Lindel.