Bluz još svira: U produžetku izborili peti meč

NHL 26. maj 20227:45 > 8:04 0 komentara
Sent Luis Bluz
Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports via Guliver

U noći između srede i četvrtka igrala se jedna utakmica NHL plej-ofa – Kolorado Avalenč, najbolji tim regularnog toka sezone, imao je priliku da se plasira u finale Zapadne konferencije pobedom nad Sent Luisom na domaćem ledu u Denveru, ali je gostujući sastav Sent Luis Bluza pobedio sa 5:4 i smanjio zaostatak u seriji na 3-2 u pobedama.

NHL plej-of pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba!

Novu „meč-loptu“ Kolorado će imati u noći između petka i subote od dva sata, a utakmica će se igrati u Sent Luisu.

NHL:

Bili su hokejaši „Lavine“ na samo minut od plasmana u finale Zapada. Vodili su sa 4:3 u samom finišu treće deonice.

Prethodno su imali vođstvo 3:0 pogocima Nejtana Mekinona u prvoj trećini i golom Gabrijela Landeskuga u drugom periodu. Međutim, Tarasenko, Tomas i Folk vraćaju Sent Luis u igru. Mekinon postiže het-trik u 18. minutu trećeg perioda, ali na manje od minut do kraja Tomas donosi produžetak gostima.

U dodatnom vremenu Tajler Bozak postiže gol koji donosi Sent Luisu priliku da se u šestoj utakmici pred svojim navijačima bori za „majstoricu“.

„Mi smo ‘žilava’ grupa momaka. Nismo želeli da se sezona završi i borili smo se do kraja“, izjavio je po završetku meča junak Bluza Tajler Bozak.

Mekinon je postigao svoj drugi het-trik u ovom plej-ofu, a Tomas je dao dva gola posle deset utakmica u doigravanju u kojima nije tresao mrežu protivnika.