Boldi i Kaprizov napunili Nedeljkovićevu mrežu

NHL 15. feb 20229:11 > 9:19
Metju Boldi
AP Photo/Adam Hunger via Guliver

U noći između ponedeljka i utorka na programu su bile četiri utakmice NHL – pobede u najjačoj svetskoj hokejaškoj ligi zabeležili su Minesota Vajld, Toronto Mejpl Lifs, Vinipeg Džets i Edmonton Oilers.

U meču u kojem je viđeno najviše pogodaka Minesota Vajlde je na domaćem ledu rezultatom 7:4 porazila Detroit Red Vingse, na čijem je golu stajao čuvar mreže srpskog porekla Aleks Nedeljković.

NHL:

Odlično su krenuli gosti iz Mičigena i golovima Larkina i Lindstrema vodili 2:0 posle samo četiri minuta. Međutim, do kraja prvog poluvremena Met Boldi postiže dva gola i poravnava rezultat. U drugom periodu Kiril Kaprizov i Boldi još jednim golom donose prednost „Divljini“, a do kraja susreta pogotke za domaće postigli su Erikson, ponovo Kaprizov i Hartman, dok su strelci za „Crvena krila“ bili Rejmond i Gagner.

Posle ove pobede Minesota je druga u Central diviziji sa devet bodova manje od lidera na tabeli Kolorada, dok je Detroit na sedam bodova od Bostona i mesta koje vodi u doigravanje iz Atlantik divizije.

Edmonton je došao do druge pobede zaredom – tim iz Alberte slavio je rezultatom 3:0 protiv San Hoze Šarksa na gostujućem terenu u Kaliforniji. Strelci za kanadski tim bili su Fegel, Nurs i Mekdejvid, koji je ovim pogotkom izbio na drugo mesto liste poentera sa jednim poenom manje od timskog kolege Drajzajtla, koji ih ima 65.