Bostonu treća sreća u Njujorku, Ovečkin za pobedu Vašingtona

NHL 1. mar. 20210:38 > 0:48
Sarah Stier/Getty Images

Posle dva debakla u Njujorku, Boston Bruinsi su konačno slavili u Velikoj jabuci. Savladali su Rendžerse 4:1 u Medison Skver Gardenu u okviru NHL šampionata.

U prethodna dva meča Boston je izgubio prvo od Ajlendersa 7:2,  a onda i od Rendžersa 6:2. Međutim, uspeli su Medvedi to da ostave iza sebe i relativno lako izađu na kraj sa Rendžersima.

povezane vesti

Dobru igru su najavili u prvoj trećini, koju su dobili 2:0. Precizni su bili Kojl i Frederik. Kada je sredinom drugog dela pogodio Mekivoj za 3:0 bilo je jasno da će Boston na kraju slaviti.

U 50 minutu smanjio je Blekvel na 1:3, ali je tačku na meč svojim drugim golom stavio Kojl za konačnih 4:1.

Vašington Kapitalsi slavili su 3:2 protiv Nju Džersi Devilsa, a pobednički pogodak timu iz prestonice doneo je sjajni Aleks Ovečkin u 14. minutu druge trećine. Vašington je sada na deobi prvog mesta Istočne divizije zajedno sa Bostonom i Njujork Ajlendersima – svi imaju po 26 bodova.

U ostalim mečevima koji su se igrali u nedelju uveče po srednjeevropskom vremenu zabeleženi su sledeći rezultati:

Bafalo Sejbrs – Filadelfija Flajers 0:3 (strelci: Kuturije, Rafl, Van Rimzdik)

Nešvil Predators – Kolumbus Blu Džekets 3:1 (strelci za pobednika: Kazins, Tolvanen, Haula, gol za goste postigao STenlund)

Nju Džersi Devils – Vašington Kapitals 2:3 (strelci za domaće: Malcev, Šarangovič; strelci za goste: Vrana, Bekstrem, Ovečkin)