Bruinsi čuvaju vrh, ubedljivi Senatori

NHL 23. okt 20220:40 0 komentara
Bob DeChiara-USA TODAY Sports

Odigrana su četiri meča u subotu uveče u NHL karavanu. Pobede su zabeležili Boston Bruinsi, Sent Luis Bluz, Nju Džersi Devilsi i Otava Senatorsi.

Da li je došlo vreme da se Stenlijev trofej posle 11 sezona vrati u Boston? Možda da, možda i ne, ali start Bruinsa definitivno obećava. Ekipa iz Masačusetsa protiv Minesote u Ti Di Gardenu ostvarila je petu pobedu u prvih šest mečeva.

Ono što možda i više impresionira je mentalna stabilnost koju su Bruinsi demonstrirali jer su drugo veče zaredom igrali produžetak i zabeležili drugu vezanu pobedu, ovog puta rezultatom 4:3. Ta mentalna stabilnost došla je do izražaja baš u produžetku, jer dovoljno je bilo stresno za domaćina što meč nije rešio u predviđenih sat vremena, pošto je vodio 3:1.

Prvi gol na isteku drugog minuta igre postigao je Duhejm za goste. A onda preokret preko Folinja i Pastrnaka. Na isteku 27. minuta Lindholm trese mrežu za 3:1 i delovalo je da će lako ovo rešiti domaćin.

Ali Boldi je četiri minuta pre kraja trećine smanjio na 3:2. A Spardžon je u 56. minutu uspeo da postigne gol za izjednačenje. Izborili su gosti produžetak, ali u njemu je posle samo pet minuta Hol realizovao situaciju sa igračem više i doneo pobedu Bruinsima.

Najubedljiviju pobedu večeri zabeležili su Otava Senatori. Oni su u glavnom gradu Kanade razbili Arizonu 6:2, uz dva gola Tkačuka i po jednog Marka Kastelića, Pinta, Norisa i Mota. Na drugoj strani golove su postigli Ginter i Keler.

Sent Luis Bluz pokazali su u Edmontonu kako se igra odbrana. Nisu primili gol, a Krug i Faulk doneli su pobedu 2:0 protiv Oilersa.

Zanimljivo je bilo u Nju Džersiju, gde su Devilsi savladali San Hoze Šarkse 2:1. Svi golovi su postignuti u drugoj deonici. Šarangovič i Merser su bili strelci za domaće, a na 2:1 je smanjio Labanc.