Bruinsi konačno prekinuli post i slavili posle penala

Hokej 22. jan. 20218:57 > 9:14
Boston Bruins
Maddie Meyer/Getty Images

U noći između četvrtka i petka po srednjeevropskom vremenu odigrano je šest utakmica u NHL šampionatu, a najzanimljivije je bilo u Bostonu, u kojem su Bruinsi posle penala slavili protiv Filadelfija Flajersa. U kanadskom okršaju Montreal Kanedijensi su u Britanskoj Kolumbiji deklasirali Vankuver Kenakse.

Boston je sa 5:4 posle penala bio bolji od Filadelfija Flajersa, pošto je posle tri trećine na semaforu pisalo 4:4. Ekipa iz Masačusetsa napravila je veliki preokret jer je u poslednjih 20 minuta postigla čak četiri gola i nadoknadila vođstvo od 2:0 koje su Flajersi ostvarili posle prve dve trećine.

Prvi gol za Bruinse postigao je Kanađanin Džek Studnička, kojem je to bio prvi pogodak u NHL. Time je postigao prvi pogodak za Bruinse bez igrača više od početka sezone. Osim njega, strelci za pobednika bili su Kojl, Riči i Karlo, dok su golove za Flajerse dali Žiru, Van Rajmzdik (dvaput) i Sanhajm. Odlučujući pogodak za Boston u penal-seriji bio je delo Debraska. Bruinsi sada imaju pet bodova, dok su Flajersi i dalje prvi u Istočnoj diviziji sa 7.

Monteal je u Vankuveru slavio sa čak 7:3, a već je posle prve trećine bilo jasno da nas očekuje efikasan meč – bilo je 2:2 posle prvih 20 minuta. Drugi period bio je ključan i u njemu su „Kanađani“ postigli čak četiri gola i rešili duel u svoju korist. Strelci za pobednika bili su Tofoli (dvaput), Armija (takođe dvaput), Anderson, Evans i Šero, dok je dvostruki strelac za Vankuver bio Horvat, a Sater se takođe upisao.

Kanedijansi posle ubedljivog trijumfa imaju 8 bodova na čelu Severne divizije, dok je Vankuver sakupio četiri boda. Ova dva tima ponovo će igrati 24. januara, takođe u Vankuveru.