Bruinsi rutinski sa Filom, Pastrnjak dominirao

NHL 22. feb. 20218:58
Maddie Meyer/Getty Images

Hokejaši Boston Bruinsa pobedili su Filadelfija Flajerse na svom ledu u okviru NHL rezultatom 7:3.

Boston je poveo golom Čeha Davida Pastrnjaka, koji je meč završio sa tri pogotka, ali je Fila preokrenula preko Farabija u sedmom i Kutrijea u 15. minutu.

Već u sledećem napadu Bruinsi su poravnali zahvaljujući Mekavoju i to je bila najava onoga što je usledilo u nastavku – četiri gola u nizu za domaćina. Pastrnjak je pogodio u 21, Kojl i Frederik u 37, a Riči u 38. Van Rimdijsk je prekinuo seriju Bostona u 53. minutu, da bi Pastrnjak u 58. postavio konačan rezultat.

Boston je lider istočne divizije sa 24 boda. Filadelfija je treća sa 19.

Otava Senatorsi su trijumfovali u kanadskom derbiju protiv Montreal Kanadiensa posle produžetka 3:2.

Odlučujući gol dao je Tkačuk u četvrtom minutu dodatnog perioda. Prethodno su za domaće pogađali Baterson u 10. i Noris u 43, dok su strelci za goste bili Suzuki u drugom i Peri u 55. minutu.

Otava ostaje poslednja u severnoj diviziji sa 11 poena. Montreal je četvrti sa 21.

I u drugom kanadskom okršaju, između Vankuver Kanuksa i Vinipeg Džetsa, igrao se dodatni period. Ovoga puta su slavili gosti sa 4:3.

Vinipeg je treći u severnoj diviziji sa 23 boda. Vankuver je peti sa 18.