Detroit došao do važne pobede, trojka Kepsa

NHL 26. nov 202210:13
Stan Szeto-USA TODAY Sports

Detroit Red Vingsi su dobili Arizona Kojote 4:3 u Nacionalnoj hokejaškoj ligi, a bio je to još jedan meč koji je propustio golman srpskog porekla Aleks Nedeljković.

Finac Vili Huso se izgleda ustalio pred golom Detroita koji drži treću poziciju u svojoj diviziji. Četvrti uzastopni trijumf Red Vingsi su ostvarili kod kuće protiv Arizone i to na penale. Kop i Hronek su doneli vođstvo Red Vingsima, da bi u drugom periodu Arizona smanjila na 3:2. U trećem je Džejkob Čičrun dao gol na pola minuta do kraja i išlo se u produžetak i kasnije penale. Dilan Larkin je tada jedini pogodio u penal seriji i doneo je pobedu Detroitu.

Vašington je bio ubedljiv protiv Lučićevih Kalgari Flejmsa. Bilo je 3:0, a strelci su bili Oši u prvoj, Kuznjecov u drugoj i Ovečkin u trećoj trećini. Aleksu Ovečkinu je to bio 11. gol u sezoni.

Džonatan Kovačević je bio na ledu nepunih 17 minuta u pobedi Montreala nad Čikagom u Ilinoisu. Edmundson je dao gol za Kanejdijanse u prvoj trećini, izjednačio je Kejleb Džons, da bi opet Nik Suzuki pogodio za vođstvo Montreala. Izjednačio je na četiri minuta do kraja Tejlor Rediš i išlo se u produžetak i potom i u penale. Dosta je bilo pogodaka u izvođenju penala, ali je ključni dao Kirbi Dač.

U ostalim mečevima Toronto je dobio Minesotu 4:3, Otava Anahajm Dakse 5:1, a Pitsburg je bio bolji od Filadelfije 4:1. Nju Džerzi je savladao Bafalo 3:1, Ajlandersi Blu Džekitse 3:2, a Sent Luis je poražen od Tampe 5:2. Kopitarevi Kingsi su dobili derbi Kalifornije protiv San Hozea 5:2, Vinipek je posle produžetka dobio Dalas Starse 5:2, a Sijetl je bio bolji od Vegasa 4:2.