Devet golova u mreži Flajersa, strašna treća trećina Vegasa

NHL 18. mar 20219:23 0 komentara
Marc-Andre Fleury, Ryan Reaves
John Locher/POOL PHOTOS-USA TODAY Sports

Vegas Godlen Najtsi su dobli San Hoze Šarkse 5:4 u Nacionalnoj hokejaškoj ligi i to velikim preokretom, dok je Filadelfija izgubila od Rendžersa u Njujorku 9:0.

Vegas je poveo protiv San Hozea golom Šea Tiodora, da bi u drugoj trećini Šarksi eksplodirali. Pogađali su Met Nijeto, Mario Feraro i Kevin Labank i Ajkule su tako vodile 3:1. Ipak sledi strašna treća trećina Vegasa, pogađali su Kodi Glas, Nikolas Hejg, Rajan Rivs i Alek Martines pa su Najtsi vodili 5:3 na pet minuta do kraja. Evander Kejn je uneo neizvesnost u meč smanjivši na 5:4, ali San Hoze nije stigao do egala.

Filadelfija je doživela katastrofu u Njujorku primivši devet golova. Tri gola uz tri asistencije je dao Mika Zibanedžad, Pavel Bunčevič je imao dva gola i dve asistencije, a strelci su još bili Brendan Lemiju, Artemi Panarin, Džejkob Truba i Filip Čajtil. Inače rezultat 9:0 je bio aktuelan posle dve trećine. Golman Rendžersa Aleksandar Georgijev je bio veoma raspoložen jer je odbranio svih 26 šuteva Flajersa.

Vankuver je dobio Otavu 3:2 posle penala. Brok Beser i Bo Horvat su postigli golove za Vankvuer u prvoj trećini, da bi Rajan Džingel i Džoš Noris izjednačili golovima u drugoj odnosno trećoj. U penalima dugo nije bilo gola da bi u četvrtoj seriji Adam Godet dao gol Filipu Gustavsonu za trijumf Kanaksa.

Kingsi su dobili Sent Luis Blus 4:1. Dru Doti, Karl Grundstom i Trevor Mur su postigli prva tri gola za tim iz Los Anđelesa, da bi Majk Hofman smanjio na 3:1. Anže Kopitar je u završnici postigao gol za konačnih 4:1.

Vinipeg je bio bolji od Montreala 4:3. Vodio je Vinipeg 3:1 na početku treće trećine da bi Galager i Tofoli izjednačili. Tajler Tofoli je gol dao minut i po pre kraja. Nikolaj Ehlers je doneo trijumf Džetsima golom posle samo 55 sekundi igre tri na tri.

U još jednom duelu kanadske divizije Edmonton je dobio Kalgari Flejmse ubedljivo 7:4. Vodili su Oilersi 3:1 posle prve dve trećine, da bi u devet minuta treće dali još tri gola kada su vodili 7:1.