Dmitri Orlov pogodio u produžetku

NHL 3. apr. 20219:35
Dmitry Orlov
AP Photo/Mary Altaffer

Vašington Kepitalsi su savladali Nju Džerzi Devilse 2:1 posle produžetka u noći između petka i subote u NHL. Pobede su ostvarili i Toronto, Kolorado, Arizona i San Hoze.

U utakmici koju ste mogli da gledate na Sport Klubu Vašington je prvi poveo protiv Nju Džerzija u drugoj trećini preko Džona Karlsona. Izjednačio je Majkl Mekliod samo četiri minuta kasnije, da bi u trećoj trećini mreže ostale netaknute. Ipak u igri tri na tri Dmitri Orlov je dao svoj peti gol u sezoni za pobedu Vašingtona.

I Toronto je protiv Vinipega slavio istim rezultatom, li posle penala. Trevis Dermot je doneo prednost Mejpl Lifsima, a izjednačio je Endrju Kop 12. golom u sezoni. Oba gola su viđena u drugoj trećini. U igri tri na tri nije bilo golova, da bi u penalima, jedini strelac bio Džejson Speca u prvoj seriji.

Edmonton je bio bolji od Kalgarija 3:2. Majkl Stoun je doveo Kalgari u vođstvo, a jedan od asistenata mu je bio Milan Lučić. Izjednačio je Nudžent Hopkins, Tkačuk je ponovo doneo vođstvo Flejmsima, a novo izjednačenje je bilo delo Dominika Kahuna. Ipak Konor Mekdejvid u trećoj trećini donosi trijumf Oilersima i to na 13 minuta do kraja.

Kolorado je slavio protiv Sent Luisa 3:2, a svi golovi su viđeni u prvoj i drugoj trećini. Brendon Sad je bio prvi strelac za Kolorado, izjednačio je Majk Hofman, a Avalanš je vodio ponovo golom Nejtana Mekinona. U drugoj trećini Mekinon donosi KOloradu prednost 3:1, da bi Dejvid Peron smanjio pred kraj perioda na 3:2.

Arizona je bila bolja od Anahajma 4:2. Volkov je pred kraj prve trećine doveo Patke u prednost, da bi izjednačio Johan Larson. Džejkob Silverberg je opet doveo Anahajm u prednost, a opet je Arizona imala odgovor, ovoga puta preko Lanea Pedersona. U trećoj trećini su Fil Kesel i Nik Šmalc pogodili za Kojote koji su tako dobili ovaj meč 4:2.

San Hoze je dobio ekipu Los Anđeles Kingsa 3:0. U svakoj trećini su Ajkule dale po jedan gol, a strelci su bili Tomas Hertl, Timo Majer i Rudolfs Balcers. Golman Šarksa Martin Džouns je imao 30 odbrana.