Druga pobeda Tampe, Vašington slavi novog golmana

NHL 16. jan. 20219:03 > 9:04
Tampa Bay Lightning, Chicago Blackhawks
Douglas DeFelice-USA TODAY Sports

Vašington Kepitolsi su savladali Bafalo Sejberse u noći između petka i subote u okviru Nacionalne hokejaške lige, dok je Tampa bila bolja od Čikaga 5:2. Pobede su ostvarili i Filadelfija, Otava i Kolorado.

Vašington je sa 2:1 dobio Bafalo u utakmici u kojoj je vodio od početka druge trećine. Tada je Jakub Vrana pogodio, a odličan debi na golu Kepitolsa je imao češki golman Vitek Vaneček. On je u svom prvom meču za Vašington imao čak 31 odbranu. Ipak kapitulirao je u trećoj trećini kada mu je Rasmus Ristolainen dao gol. Ipak Tom Vilson donosi trijumf Vašingtonu u osmom minutu treće trećine.

Tampa je bila ubedljiva protiv Čikaga 5:2. Posle prvog perioda bez golova u drugom je akutleni šampion dao tri preko Palata, Kilorna i Kolmena. Debrinkat i Kejn su smanjili još u tom periodu da bi u trećem Jani Gurde i Stiven Stamkos overili trijumf Lajtninga.

Filadelfija je nanela i drugi poraz Pitsburgu, a rezultat je bio takođe 5:2. Vodili su Flajersi 3:0 golovima Konecnija i Provorova posle samo 11 minuta igre, da bi Sidni Krozbi i Brendon Tanev smanjili do kraja prvog perioda. Tek u poslednjem Filadelfija dolazi do novih golova i to preko Trevisa Konecnija, koji je tako došao to het trika, a peti gol je delo Oskara Lindbloma.

Otava je bila bolja od Toronta 5:3, a u ovom meču je bila važna druga trećina. U nju se ušlo rezultatom 1:1, Mejpl Lifsi su dali gol za 2:1 preko Aleksander Kerfuta, da bi Tkačuk, Votson i Tirni preokrenuli. Pogotkom Dereka Stepana nakon šest minuta treće trećine Senatori su overili pobedu.

Kolumbus je došao do prvog trijumfa u sezoni ponizivši nekadašnje šampione Sent Luis Blus. Po četiri gola je dao Avalanš u drugoj i trećoj deonici, a strelci su bili Landeskog dva puta, Urakovski, Rantanen, Kadri, Mekinon, Donskoj i Tous.