Dva asistencije Kopitara srušile Krozbija i Pingvine

NHL 31. jan 20220:23
Anže Kopitar
AP Photo/Adam Hunger via Guliver

U nedelju uveče po srednjoevropskom vremenu u najjačoj hokejaškoj ligi na svetu na programu su bile dve utakmice – Njujork Rendžersi su savladali Sijetl Kraken, dok je ekipa Los Anđeles Kingsa u uzbudljivom duelu stigla do pobede nad Pitsbrug Pengvinsima, uz odličnu igru slovenačkog centra Anžea Kopitara.

Los Anđeles Kingsi su kao gosti u Pitsburgu rezultatom 4:3 savladali Pengvinse, pa su sada sa 53 boda na sedmom mestu tabele Zapadne konferencije.

NHL:

Poveli su gosti na startu drugog perioda preko Arona Jafala, kojem je asistirao Anže Kopitar. Legenda Pitsburga Sidni Krozbi donosi domaćima izjednačenje sedam minuta kasnije. Međutim, Trevor Mur i Dru Dauti pogocima vođstvo „Kraljeva“ dižu na 3:1 na kraju druge trećine. Za Dautijev gol je asistirao ponovo Kopitar – to je bio njegov 41. poen u sezoni (14G + 27A).

Dva gola Brajana Rasta donose Pitsburgu izjednačenje na sredini poslednjeg dela igre, ali odlučujući gol postigao je Mur na asistenciju Lizota na oko šest i po minuta do kraja meča.

Naredni meč Kingsi igraju u gostima protiv Detroita, dok će „Pingvini“ kod kuće protiv Kepitalsa pokušati da prekinu niz od tri poraza.

Njujork Rendžersi su rezultatom 3:2 pobedili novajlije u ligi Sijetl Kraken i izbili na četvrto mesto Istoka sa 62 boda prekinuvši seriju od dva poraza.

Golove za Rendžerse postigli su Zibanedžad, Lafernijer i Miler, a Mekan i Gurd bili precizni za ekipu iz države Vašington.

Utakmice NHL šampionata pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.