Edmontonu revolveraški obračun u kanadskom derbiju

NHL 1. feb. 20219:30
Perry Nelson-USA TODAY Sports

Edmonton i Otava odigrali su meč bez odbrana, posebno u prvoj trećini u kanadskom derbiju u okviru NHL karavana. Domaći su na kraju bili raspoloženiji i slavili rezultatom 8:5.

U prvih 20 minuta odbrane kao da nisu postojale. Viđeno je čak osam golova. Već u osmoj sekundi Kahun je pogodio za vođstvo domaćina, a prednost je duplirao veteran Nil posle četiri minuta. Vajt je vratio goste u igru, ali Bari, ponovo Nil i Nagent – Hopkins vode „Ojlerse“ na plus četiri već posle 14 minuta igre.

povezane vesti

Tkačuk i Baterson pogađaju za Otavu u finišu prve trećine i posle prve pauze na semaforu je stajalo 5:3 za Edmonton. Sve dileme oko pobednika rešene su u drugom delu. Raspoloženi su bili samo domaćini. Mek Dejvid uvećava prednost na 6:3, a onda Nurs i Jamamoto postižu golove za nedostižnih 8:3. Poraz su samo u poslednjoj trećini ublažili Stucl i Votson.

Edmontonu je ovo bio peti trijumf u sezoni uz šest poraza, dok je Otava u velikoj krizi. Senatori su izgubili osam mečeva, pet uzastopno uz samo jednu pobedu.

Znake buđenja pokazuje Čikago. Posle katastrofalne prošle sezone „Blekhouksi“ na startu nove nisu toliko loši. Slomili su otpor favorizovanog Kolumbusa 3:1. Odluka je pala u poslednjoj trećini kada su bodove domaćinu doneli Zuter i Patrik Kejn. U prvih 20 minuta viđen je po jedan gol na obe strane, a precizni su bili Kurašev za Čikago i Džener za Kolumbus.

Noć je obeležio i Džoel Farabi, mladi napadač Filadelfije. Postigao je sva tri gola u regularnom delu meča za svoj tim u trijumfu protiv Njujork Ajlandersa posle produžetka 4:3.  Gostima iz „Velike jabuke“ presudio je u dodatnom vremenu Hejs. Za Njujork, koji se vratio iz minusa od 3:1, upisali su se Ledi, Bejli i Barzal. Filadelfija je ostvarila četvrtu uzastopnu pobedu.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Minesota – Kolorado 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 1:0), Anahajm – Sent Luis 1:4 (1:0, 0:2, 0:2), Karolina – Dalas 4:3 (1:0, 1:1, 1:2, 0:0, 2:1), Detroit – Florida 2:3 (1:0, 0:2, 1:1).