Flajersi bolji od Rendžersa, zalud tri gola Krejdera

NHL 25. feb 20219:05 0 komentara
Philadelphia Flyers
Tim Nwachukwu/Getty Images

U noći između srede i četvrtka odigrano je sedam duela u najboljij hokejaškoj ligi sveta.

Filadelfija Flajersi savladali su Njujork Rendžerse na svom ledu rezultatom 4:3.

U prvoj trećini videli smo tri gola, a nakon prvog perioda Flajersi su vodili 2:1. Domaćin je poveo preko Gustafsona, ali je Krejder izjednačio u situaciji sa igračem više. Gostisbehere je bio strelac drugog gola za Filadelfiju za novo vođstvo.

Početkom druge trećine Flajersi su otišli na dva gola prednosti golom Van Rimzdajka u pauer pleju, ali je ponovo Krejder bio taj koji je odgovorio za 3:2. Hejes je u 15. minutu drugog dela postigao novi gol za domaće, a konačan rezultat dobili smo nakon trećeg gola Krejdera na utakmici. Iako su Rendžersi imali nešto više od 16 minuta da dođu do gola i izjednačenja to im nije pošlo za rukom. Golman domaćih upisao je čak 24 odbrane na ovom meču.

Toronto Mejpl lifsi su nakon produžetka savladali Kalgari Flejmse 2:1, a Arizona Kojots nakon penala Anahajm Dakse 4:3.

Tampa Bej Lajtning je nadograo Karolina Hurikejns bez primljenog gola – 3:0.

U gostima su pobede upisali Minesota Vajld, Los Anđeles Kings i Dalas Stars. Minesota je bila bolja od Kolorado Avelanša 6:2, a Kingsi su rezultatom 2:1 savladali Sent Luis Bluz. Dalas je slavio protiv Florida Pantersa 3:0.