Florida u pravom vatrometu odsvirala Bluz

NHL 4. dec. 202122:25
Sent Luis Bluz Florida Panters
REUTERS/Jasen Vinlove

Sjajan meč odigrali su Florida Pantersi i Sent Luis Bluz. Na kraju rešen je kako i dolikuje, tek posle penala, a slavili su Panteri 4:3.

Gosti su tri puta vodili, a domaći su im sva tri puta uzvratili. Tri gotovo preslikane trećine. U prvoj Braun je doveo Bluz u vođstvo, a samo minut i po kasnije Mamin donosi izjednačenje.

Nešto duže je u drugoj deonici trajalo zadovoljstvo zbog vođstva posle gola Volmena. Ali je Rajnhart dva minuta pre kraja doneo poravnanje. U poslednjoj trećini Brendon Sad je postigao gol za 3:2, ali je dva i po minuta pre kraja Mamin doneo izjednačenje i produžetak.

Odluka je na kraju pala posle penala. Za Floridu uspešan nije bio Iberdo, ali kod Sent Luisa dvojica su promašila penale Kiru i O’Rajli. Tako je golovima Lundela i Rajnharta Florida na kraju ipak pobedila, iako nijednom nije vodila.

Panteri su lideri istočne konferencije sa 37 bodova, dva više od Toronta, dok je Sent Luis peti na Zapadu sa 28 bodova, sedam manje od lidera Kalgarija.