
Golom Džejka Gencela u penal seriji Pitsburg je savladao Vašington Kepitalse 4:3 (1:2, 2:1, 0:0, 1:0). Bio je jedini precizan u oba tima. Za Pingvinse su promašili Letanž, Krozbi i Malkin, a za tim iz glavnog grada Sjedinjenih Država Ti-Džej Oši, Bakstrom, Kuznjecov i Ovečkin.
Meč praktično nije ni počeo, a Pitsburg je vodio 1:0. Posle samo 19 sekundi mrežu Vašingtona pogodio je Rodrigez. Nije to mnogo poremetilo Kepitalse. U samo dva minuta preko Dauda i Ovečkina preokrenuli su skoro i dobili prvu trećinu 2:1.
Pingvinsi su bolje otvorili i drugu trećinu, jer su preko Skeviora posle dva minuta igre izjednačili skor. Bakstrom je sredinom drugog dela ponovo doneo vođstvo Vašingtonu, a vrlo brzo je uzvratio Peterson za novi egal.
U poslednjoj trećini nije bilo mnogo vatre, kao da su i jedni i drui čekali da meč uđe u produžetak. Ni u dodatnih pet minuta mreže su mirovale, da bi posle penala na opisan način Pingvini stigli do prvog trijumfa u sezoni.
Things are looking up in Pittsburgh, GUENTZELvania. pic.twitter.com/e6OX8dEHMI
— Pittsburgh Penguins (@penguins) January 17, 2021