NHL 27. apr. 202110:03 > 10:051 komentar
Karolina Harikejns
AP Photo/Brandon Wade

Osam mečeva NHL šampionata odigrano je u noći između ponedeljka i utorka.

Vest dana je plasman Karoline u plej-of, koja je tako postala četvrta ekipa u doigravanju (uz Vegas, Kolorado i Minesotu).

Harikejnsi su izborili mesto u narednoj rundi i pored poraza od Dalasa, nakon produžetka, rezultatom 4:3. Gol odluke za vredan trijumf popularnih Zvezda, postigao je fenomenalni Džejmi Ben, koji je na taj način krunisao blistavo veče, jer je već imao tri asistencije!

Sa druge strane, ekipa Karoline će i treću sezonu zaredom (16. put u klupskoj istoriji), igrati u plej-ofu, a Dalasu, koji zaostaje 15 bodova za vodećim timom Centralne divizije, sledi velika borba za doigravanje sa Nešvilom.

Popularni Predatorsi su trenutno na četvrtoj poziciji, sa dva boda prednosti, ali i dve utakmice više u odnosu na Zvezde.

Inače, noćas je Nešvil ostvario ubedljivu pobedu protiv Floride, rezultatom 4:1.

Poveli su Pantersi golom Beneta, ali je Mikael Granlund izjednačenjem u 7. minutu nagovestio potpuni preokret.

Njega su i doneli Kazns i sjajni Finac Erik Haula, a tačku na i postavio je Rus Jakov Trenin u 50. minutu.

Među stativama je blistao Jusi Saros sa 39 odbrane.

U „kanadskoj”, Severnoj diviziji, odigrana su tri meča. U verovatno najvažnijem, Montreal je savladao Kalgari rezultatom 2:1 i na četvrtoj poziciji odmakao upravo Flejmsima sa šest bodova, što bi moglo da bude i odlučujuće u borbi za plej-of.

Gol odluke u olimpijskom „Sedldoumu” postigao je Tajler Tofoli u 39. minutu. Prethodno je veteran Šija Veber doveo u vođstvo Montreal u 10. minutu, ali je tri minuta kasnije Elijas Lindholm doneo izjednačenje i nadu domaćinu.

U ostalim mečevima Severne divizije važno je istaći fantastičnu igru i ubedljivu pobedu Edmontona protiv Vinipega, rezultatom 6:1.

Divno veče Ojlersa obeležio je Konor Mekdejvid sa tri gola i jednom asistencijom. Kapiten Edmontona na taj način stigao je do 81. poena u sezoni (28 golova i 53 asistencije).

Još samo da dodamo da je Otava u derbiju začelja savladala Vankuver sa 2:1, čime su Kanaksi verovatno propustili i poslednju priliku da se vrate u borbu za plej-of.

Ovako, golovima Norisa i Batersona, uz pogodak Juolevija na drugoj strani, Otava je stigla do 18. trijumfa u sezoni i prišla na samo bod zaostatka za Vankuverom, koji ima čak sedam mečeva manje.

Odigrana su i dva meča u Zapadnoj diviziji.

Važnu pobedu ostvario je Sent Luis, i to protiv Kolorada, rezultatom 4:1.

Bluzeri su do 21. pobede u sezoni stigli posle sjajne igre u prvoj polovini meča, jer su do 28. minuta vodili sa 3:0 (Tarasenko, Šen i Peron).

Među stativama Sent Luisa je blistao Džordan Binington sa 31 odbranom.

Inače, Bluzeri su sada četvrtoplasirani tim divizije, pošto je njihov najveći rival u borbi za plej-of, Arizona, poražena od San Hozea sa 6:4.

Do prve pobede posle osam vezanih poraza, posrnuli Šarksi došli su zahvaljujući probuđenom Ivanderu Kejnu, koji je uz gol dodao i tri asistencije.