Noć iz snova za Švajcarca Zutera, šest pobeda gostiju

NHL 25. jan. 202110:20 > 10:58
Čikago, Pius Zuter
Jonathan Daniel/Getty Images

U nedelju uveče odigrana su četiri meča u najjačoj hokejaškoj ligi sveta, a pobede su ostvarile ekipe Čikaga, Bafala, Vegasa i Toronta. Veče je obeležio Švajcarac Pius Zuter, koji je postigao prve golove u NHL karijeri. I to ne jedan, već tri.

Najmanje neizvesnosti bilo je u Ilinoisu gde su Blekhoski dočekali Detorit i slavili ubedljivo rezultatom 6:2.

Domaći su posle prve trećine imali dva gola prednosti pogocima raspoloženog Zutera u 5. i 10. minutu sa igračem više. Dvadesetčetvorogodišnji Švajcarac je u decembru 2020. iz Lionsa došao u Sjedinjene Države i nije mu bilo potrebno mnogo vremena da zablista.

Nadu ekipi iz Mičigena vratio je Tajler Bertuci golom sa igračem više posle samo 41 sekuna igre u drugoj periodu, ali je stvari na svoje mesto vratio Konor Marfi u 38. minutu za 3:1.

Matijas Janmark je tek što je počela treća četvrtina povisio na 4:1. Do kraja meča Zuter se još jednom upisao u strelce, a Filip Kurašev je u 56. minutu postavio konačnih 6:2. Finac na golu Blekhoksa Kevin Lankinen zabelećio je 25 odbrana.

Čikago je treći u Centralnoj diviziji sa pet bodova, dok je Detroit sedmi sa bodom manje.

Vegas Golden Najtsi, vodeća ekipa Zapadne divizije, u gostima su savladali Arizonu pogotkom Šveđanina Vilijama Karlsona 43 sekunde pre kraja utakmice.

Tim iz Nevade ima deset bodova, a Arizona je peta sa pet.

Bafalo je u Vašingtonu posle boljeg izvođenja penala savladao domaće Kepitalse 4:3 (3:3). U svakoj trećini oba tima postigla su po gol, a sredinom poslednje deonice, kod rezultata 3:3, Tejlor Hol nije realizovao penal za goste.

Vašington je lider Istočne divizije sa devet bodova, a Bafalo je pretposlednji sa pet.

Uspešno veče gostujućih timova kompletirao je Toronto trijumfom u Kalgariju 3:2. Strelci za Mefpl lifse bili su Džejk Mazin, Vejn Simonds i Oston Metjus, a za domaće Šon Monahan i Elijas Lindholm.

Toronto je sa deset bodova na deobi prvog mesta Severne (kanadske) divizije sa Montrealom, a Kalgari ima pet.