Još jedan poraz Kejnsa i Nedeljkovića, Tampa vodi 2-0

NHL 2. jun 20218:56 0 komentara
Nikita Kucherov, Alex Nedeljkovic
xDirkxShaddx

Tampa Bej Lajtninzi su poveli 2-0 u finalu Centralne divizije u NHL plej-ofu protiv Karolina Hjurikejnsa. Kejnsi su izgubili još jedan meč kod kuće identičnim rezultatom kao i u prvoj utakmici 2:1.

Posle prvog perioda bez golova, Aleks Kilhorn je postigao pogodak u osmom minutu druge trećine. On je savladao golmana srpskog porekla Aleksa Nedeljkovića i to ponajviše zahvaljujući tome što je čuvaru mreže Karoline bio zaklonjen pogled jer je jedan njegov saigrač bio ispred njega.

Kireli je bekhendom pogodio u devetom minutu treće trećine za 2:0 da bi Karloina samo smanjila do kraja i to preko Andreja Svečnikova koji je dao gol na minut i po do kraja.

U ovom meču je Karolina izgubila Vinsenta Tročeka koji se povredio u jednom sudaru sa saigračem i ptanje je de ali će igrati u sledećem meču 4. juna u noći između četvrtka i petka.

Aleks Nedeljković je ovaj meč završio sa 13 odbrana od ukupno 15 šuteva koliko je išlo u okvir njegovog gola.