Kaprizov pogodio za pobedu u OT, Dalas ostao u igri

NHL 8. maj. 20219:00
Kiril Kaprizov
xBrianxMcwaltersx

Svojim 27. golom u ruki sezoni, ruski hokejaš Kiril Kaprizov je doneo pobedu Minesoti protiv Anahajma 4:3. Vašington je u petak izgubio od Filadelfije 4:2, dok je važan trijumf Dalas ostvario protiv Tampe 5:2.

Anahajm je u duelu protiv Minesote poveo u osmom minutu golom Maksa Komotija, da bi Viktor Rask i Niko Sturm preokrenuli na 2:1 za domaćine. Iza toga je Adam Henrik izjednačio, a opet je Minesota vodila u trećem periodu golom Džoela Eriksona Eka. Derek Grent je izjednačio na 3:3 pa su se igrali produžeci. U dodatnih pet minuta je samo 17 sekundi bilo dovoljno Vajldu jer je Kiril Kaprizov dao 27. gol u sezoni i doneo je tako trijumf svojoj ekipi.

Minesota je treća na Zapadu iza Kolorada koji je dobio Los Anđeles Kingse 3:2. Brendan Lemiju je doneo vođstvo Kingsima, a Rantanen, Jost i Makar su pogađali potom za Avalanš. Tek je na dva i po minuta do kraja Los Anđeles dao gol ali je tako samo smanjio na konačnih 3:2.

U ne toliko važnom meču iste divizije Arizona je dobila San Hoze Šarkse 5:2.

Dalas je istim rezultatom dobio Tampu i tako je zadržao šanse da se nađe u plej ofu. Oleksiak i Pavelsi su doneli vođstvo Starsima, da bi Blejk Komen smanjio na 2:1. Drugim golom Pavelskog i pogotkom Hinca Starsi su vodili 4:1, a 5:1 je bilo početkom treće trećine. Strelac je bio Kiviranta. Aleks Bare-Bule je smanjio na konačnih 5:2, a posle ove pobede Dalas je na dva boda zaostatka za Nešvilom koji je četvrti na tabeli Centralne divizije.

U istoj je Detroit dobio ekipu Kolumbusa 5:2, a radi se o duelu ekipa koje sigurno neće u borbu za Stenli kup. Filadelfija je iskorstila nepsremnost ekipe Vašingtona ali i raspoloženog golmana Brajana Eliota. On je imao 28 odbrana protiv Kepitalsa, a jedini su mu golove dali Danijel Sprong i Ti Džej Ouši. Strelci za Filu su bili Džoel Farabi, Vejd Alison dva puta, oba gola je dao u drugom periodu, dok je poslednji gol bilo delo Šona Kutrijea.