Kaprizov strelac za Minesotu, težak poraz Bruinsa

NHL 27. feb. 20219:41
Met Dumba, Kiril Kaprizov
David Berding-USA TODAY Sports

U noći između petka i subote u Nacionalnoj hokejaškoj ligi Minesota je bila bolja do Los Anđeles Kingsa 3:1. Težak poraz pretrpeo je Boston od Njujork Rendžersa 6:2, dok je Kolorado bio bolji od Arizone 3:2. Zbog koronavirusa nisu odigrane utakmice San Hoze - Sent Luis i Vegas - Anahajm.

Minesota je napravila blickrig protiv Kingsa i dala je tri gola za tri minuta. Najpre je u 13. Kiril Kaprizov otvorio mrežu „kraljeva“ na asistenciju Cukarela i Brodina, u 15. minutu je gol dao Nik Bjugstad, a u 16. Džoel Erikson Ek. Bilo je to sve od golova za Minesotu, dok su Kingsi samo u trećoj trećini pogodili za 3:1, a počasni pogodak je delo Džefa Kartera pred kraj meča. Golman Minesote je u ovom meču imao čak 27 odbrana, a Minesota je pole ove pobede druga u Zapadnoj diviziji odmah iza Vegasa.

Rendžeri su iznenadili Boston Bruinse. Poveo je tim iz Njujorka golom Di Đuzepea, da bi Rajan Storm početkom druge trećine povisio na 2:0. Patris Bergeron je smanjio na 2:1, a Kolin Blekvel i Kris Krajder su zapečatili sudbinu Bruinsa do kraja drugog dela igre. Bilo je 4:1. Bučnevi i Brodžinski su do četvrtog minuta treće trećine povisili i na 6:1, a počasni gol za vodeći tim Istočne divizije dao je Bred Maršand.

Kolorado je na startu druge trećine preko Mike Rantanena poveo protiv Arizone, da bi Burakovski i Kadri povećali na 3:0. Imala je Arizona još devet minuta da nešto promeni i sa veštačkim pauer plejom je uspela i da napravi rezultat ali ipak nije bilo dovoljno vremena. Fil Kesel je dao gol u 19, a Drejk Kagjula u 20. minutu treće trećine za 3:2.