Kepsi petardom do vrha Istoka

NHL 28. feb 20210:06 > 0:07 0 komentara
Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Veoma je zanimljiva borba u istočnoj diviziji NHL, a ponovo je došlo do preuzimanja liderskog mesta. Vašington Kepitolsi su pobedom u gostima protiv Nju Džersi Devilsa 5:2 zaseli na vrh.

Veoma ubedljivi bili su hokejaši iz glavnog grada. Već posle 14 minuta vodili su 3:0. Golove su porigli Hetevej, Sprong i Eler. U završnici prve trećine, tačnije minut i 44 sekunde pre kraja Hišije je uspeo da smanji na 3:1. U drugoj trećini viđena su dva gola. Onaj Vašingtona je poništen, a onaj Zače u 27. minutu je priznat i Devilsi su smanjili na 3:2.

Međutim, nije došlo do preokreta. U 42. minutu Jakub Vrana je ponovo vratio dva gola prednosti gostima, da bi 54 sekunde pre kraja Daud pogodio prazan gol za konačnih 5:2. Vašington je na vrhu divizije Istok preskočio Boston Bruinse i ima 26 bodova, dva više od ekipe iz Masačusetsa. Nju Džersi je sedmi sa 16 bodova.

U istoj diviziji Filadelfija je zabeležila pobedu nad fenjerašem Bafalom 3:0. Flajersi su sada treći sa 23 boda, ali i čak tri utakmice manje od Vašingtona. Bafalo je na poslednjem mestu sa 15 bodova. U preostalom meču večeri Kalgari je u kanadskom derbiju, u glavnom gradu savladao Senatorse 6:3. Strelci sa Flejmse bili su Valmaki, Baklund, Lindholm, Monahan, Mangiapan i Tkalčuk, dok je Milan Lučić zaradio isključenje zbog tuče. Na drugoj strani Baterson, Vajt i Tkačuk bili su strelci za Otavu. Ovom pobedom Kalgari se popeo na deobu četvrtog mesta Divizije Sever, „kanadske“ divizije sa Montrealom pošto obe ekipe imaju po 22 boda, dok je Otava na sedmom, poslednjem mestu sa 15 bodova.

Nešvil je bio bolji od Kolambusa 2:1 iako su gosti od 8. minuta vodili golom Kema Erkinsona.

Ipak, Predatorsi su sa dva pogotka u drugoj trećini preokrenuli, a dvostruki strelac bio je Šveđanin Matijas Ekholm. Nešvil je zabeležio treću pobedu poslednja četiri meča i sa 19 bodova pobegao je sa dna Centralne divizije, dok Kolambus ima pet više uprkos seriji od četiri neuspeha.