Kiksevi Toronta i Kolorada, Vegas i Ajlandersi sigurni

NHL 7. mar. 20218:32
Toronto Maple Leafs, Vancouver Canucks
Bob Frid-USA TODAY Sports

Toronto Mejpl Lifsi su poraženi od Vankuver Kanaksa u Nacionalnoj hokejaškoj ligi u noći između subote i nedelje 4:2, dok je Kolorado posle produžetka poražen od Anahajma 5:4. Pobede su ostvarili Rendžersi, Ajlandersi, Arizona, Pitsburg, Los Anđeles Kingsi, Dalas, Vegas, Montreal, Florida i Edmonton.

Najbolji tim Severne konferencije Toronto je poražen od Vankuvera 4:2 i to zahvaljujući odličnoj igri Kanaksa u poslednjoj četvrtini. Taj tim je poveo veoma brzo u prvoj trećini golom Broka Besera, da bi Džon Tavares i Džimi Vesi preokrenuli. U trećoj trećini je Vankuver dao tri gola i to preko Boa Horvata, Džej Ti Milera i Nilsa Hoglandera.

Neprijatno iznenađenje imali su i Kolorado Avalanši koji su izgubili posle produžetka od Anahajma 5:4. Golovima Rakela i Terija je vodio Anahajm, da bi u drugoj i trećoj trećini usledlio preokret. O’Konor i Rantanen su izjednačili, a još jednim golom Rantanena i Sada poveo je Kolorado 4:2. Troj Teri je smanjio na 4:3, a u 18. minutu poslednjeg perioda je KEvin Šatenkirk izjednačio. Trijumf Patkama je posle dva minuta produžetka doneo Rajan Geclaf.

Golden Najtsi su lako opravdali ulogu favorita protiv San Hoze Šarksa 4:0, a strelci su bili Mark Stoun, Aleks Tuk dva puta u drugoj trećii i Rajli Smit.

Ni Ajlandersi nisu imali problema sa Bafalom, bilo je 5:2. Sejbrsi su poveli golom Brajsona posle 30 sekundi, da bi Bracal, Nelson, Klaterbak i Mejfild u drugoj trećini pogađali za Njujork i tako su preokrenuli rezultat. Sem Reinhart i Anders Li su dali po gol u poslednjoj četvrini za konačan rezultat.

Rendžersi su dobili Nju Džersi Devilse na gostovanju 6:3. Sjajna je bila već prva trećina posle koje je bilo 3:2. Rendžeri su vodili preko Foksa i Storma, izjednačili su Suban i Mihail MAlcev, da bi Kevin Runi ponovo pogodio za Njujork Rendžerse. Libor Hajek i Filip Čitil su uvećali prednost i tako je njujorška ekipa prelomila utakmicu. Po gol su do kraja dali BAstijan i Storm.

Pitsburg je slavio protiv Filadelfije 4:3. Ušlo se u poslednju trećinu u eaglu 3:3. Za Flajerse su pogađali Konecni, HEjs i Gostisberem a za Pingvine Malkin, Rasti i Eston Ris. Pobedu Pitsburgu je polovinom treće trećine doneo Džered Meken.

Florida je bila ubedljiva protiv Nešvila 6:2, Montreal je razbio Vinipeg Džetse 7:1, Arizona je ubedljivo dobila Minesotu 5:2, a Dalas je bio uspešniji od Kolumbusa 5:0. Pobede su ostvarili i Kingsi protiv Sent Luis Blusa 4:3, a Edmonton je rezultatom 3:2 bio bolji od Kalgarija.